Crash Bandicoot geliştiricisi Toys for Bob, ofisini kapattı: Uzaktan çalışacaklar

Crash Bandicoot ve Spyro gibi serilerin geliştiricisi Toys for Bob, ofisini kapatmak zorunda kalacak kadar büyük bir işten çıkarma dalgasına maruz kaldı.

Stüdyo, Microsoft’un Activision’ı satın almasının ardından 86 çalışanını kaybetti. Uzaktan çalışma modeline geçerek kapatılmaktan kurtulmuş olsa da geleceği belirsiz görünüyor.

Toys for Bob, işgücünün önemli bir kısmını kaybeden tek Activision stüdyosu değil. Örneğin, Call of Duty geliştiricisi Sledgehammer Games de 76 kişiyi kaybetti.

Sledgehammer’ın da (PSLS aracılığıyla) aynı şekilde fiziksel operasyonlarını küçülttüğü ve kalan iş gücünün şimdilik uzaktan çalıştığı bildirildi.

Activision Blizzard, Xbox

Toys for Bob, Microsoft – Activision anlaşmasının kurbanı oldu

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının ardından Xbox stüdyolarından 1.900 çalışan çıkarıldı. İki stüdyo da bu hamleden nasibini alanlar arasında.

Toys for Bob, 1989 yılında kuruldu. Geliştirici, 1993 ile 2000 yılları arasında Crystal Dynamics’e aitti. Activision, 2005 yılında stüdyoyu satın aldı ve ardından Skylanders serisini başlattı.

Crash Bandicoot 4: It's About Time

Stüdyo, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Spyro Reignited Trilogy ve Crash Bandicoot 4: It’s About Time oyunlarıyla övgü topladı. Ancak Activision daha sonra geliştiriciyi 2021’de Warzone’dan başlayarak Call of Duty destek stüdyosuna dönüştürdü.

En son Crash Bandicoot oyunu, takım tabanlı çok oyunculu Crash Team Rumble oldu. Ancak ne yazık ki, önceki oyunlarla aynı başarıyı elde edemediler.

Microsoft tarafından başlatılan yeniden yapılanmanın nasıl şekilleneceği merak konusu. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.