GTA Online, Max Payne 3 ve L.A. Noire’ın PS3 ve Xbox 360 sunucuları kapatılıyor

Her güzel şeyin bir sonu var… Rockstar, GTA Online, Max Payne 3 ve L.A. Noire‘ın çevrimiçi hizmetlerini PS3 ve Xbox 360’ta sonlandıracaklarını duyurdu. Max Payne ve L.A. Noire sunucuları Eylül ayında kapatılacak. GTA Online ise Aralık ayına kadar oynanabilir olacak.

Geliştirici, Grand Theft Auto V ve GTA Online‘ın PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümüne odaklanacağı için eski konsollara desteğini kesiyor. PS4 ve Xbox One oyuncuları bu karardan etkilenmeyecek. Oyuncular 16 Eylül 2021’den itibaren PS3 ve Xbox 360’ta Shark Card satın alamayacak. Rockstar Games Social Club aracılığıyla yapılan web sitesi istatistik takibi de dahil olmak üzere PS3 çevrimiçi sunucuları 16 Aralık 2021‘de tamamen kapatılacak.

GTA Online kapansa da GTA 5 hikaye modu oynanabilecek

GTA 5, hikaye modu

PS3 hizmetleri kapatıldığında, oyuncuların GTA Online’daki tüm ilerlemeleri kaybolacak. Üstelik oyunun PS4 veya yaklaşan PS5 sürümüne ilerleme veya karakter profillerini taşımanın bir yolu yok. PS3’te kullanılmayan Shark Kartları da platforma özel olduğundan ve başka bir platforma aktarılamayacak. Oyuncular, sunucular kapandıktan sonra GTA 5’in hikaye modunu oynayabilecek ancak çevrimiçi modların hiçbirine erişemeyecek.

Max Payne 3 ve L.A. Noire‘ın da çevrimiçi sunucularının fişi çekilecek ve aynı şekilde Rockstar Games Social Club aracılığıyla tüm web sitesi istatistik takibi sonlandırılacak. Her iki oyunun da sunucuları 16 Eylül 2021‘de kapatılacak. Oyuncular bu tarihten sonra GTA 5’te olduğu gibi sadece hikaye modu ve diğer çevrimdışı modlara erişebilecek. GTA Online ve Max Payne 3 sunucularının kapanması çevrimiçi kupaları da etkileyecek. Sunucular çevrimdışı olduğunda kazanmadığınız kupaları artık elde edemeyeceksiniz.

Hâlâ PS3’te GTA Online oynayanlardansanız, yorumlarınızı aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz. Rockstar Games’in resmi duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.