GTA remastered üçlemesi geliyor! Grand Theft Auto: The Trilogy resmi olarak duyuruldu

Rockstar Games, haftalardır süregelen sızıntıların ardından GTA 3, Vice City ve San Andreas oyunlarını içeren remastered üçlemesini resmi olarak duyurdu. Koleksiyon, Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition ismiyle gelecek.

Grand Theft Auto: The Trilogy, üç GTA klasiğinin güncellenmiş ve geliştirilmiş sürümleriyle piyasaya sürülecek. Paket, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve Rockstar Games Launcher aracılığıyla PC için bu yılın sonlarında sunulacak. Ayrıca 2022’nin ilk yarısında iOS ve Android için mobil sürüm yayınlanacak.

Geliştirici ayrıca GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın mevcut sürümlerini önümüzdeki haftadan itibaren dijital mağazalardan kaldıracağını duyurdu. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition için yayınlanan duyuru videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

GTA klasiklerinin geliştirilmiş sürümleri, orijinallerine sadık kalacak

Rockstar, koleksiyondaki üç oyunun grafiksel iyileştirmeler ve modern oynanış geliştirmeleri dahil olmak üzere kapsamlı yükseltmeler sunarken, yine de orijinallerin klasik görünümünü ve hissiyatını koruduğunu belirtti. Rockstar henüz üçleme için net bir bir çıkış tarihi açıklamadı.

GTA üçlemesinin duyurulması sürpriz olmadı. Koleksiyon gerek basında, gerekse Kore derecelendirme kurulunun resmi sitesinde sızdırılmıştı. Bir rapora göre Rockstar, GTA remastered sürümleri iyi bir performans gösterirse, Red Dead Redemption‘ı da yenilemeyi düşünebilir.

Rockstar, yeni remaster paketine ek olarak, GTA 5 ve GTA Online’ın PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerini geliştiriyor. Yeni nesil sürümler bir gecikmenin ardından Mart 2022‘de çıkacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.