GTA’nın remaster üçlemesi Grand Theft Auto: The Trilogy derecelendirildi

Geçtiğimiz ay GTA 3, Vice City ve San Andreas oyunlarını içeren remaster üçlemesi söylentilere konu olmuştu. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, Kore derecelendirme kurulunun resmi sitesinde ortaya çıktı.

Görünüşe göre Rockstar’ın efsane oyunları Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: San Andreas ve Grand Theft Auto: Vice City’yi içeren remaster üçlemesi sonunda gerçek olacak. Şirketin yenilenen oyunları başlangıçta daha erken piyasaya sürmeyi hedeflediği ancak COVID-19 salgınının bu planları etkilediği bildirildi.

Yenilenen GTA oyunları tek bir pakette sunulacak

GTA 3, GTA Vice City, GTA San Andreas, remastered üçlemesi

Kotaku‘nun raporuna göre, GTA remaster sürümlerinin PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, Google Stadia PC ve mobil cihazlarda dijital olarak tek bir pakette sunulması bekleniyor. Ayrıca PC ve mobil sürümlerinin 2022 yılına ertelenebileceği belirtiliyor.

GTA remaster koleksiyonunun eskiden Ruffian Games olarak bilinen ve Rockstar tarafından satın alınmadan önce Crackdown üzerindeki çalışmalarıyla tanınan Rockstar Dundee tarafından geliştirildiği söyleniyor. Oyunlar görünüşe göre Unreal Engine’de çalışacak. Geliştirici, oyunların PS2 dönemindeki köklerine sadık kalırken, daha iyi çözünürlük ve yeni bir kullanıcı arayüzü planlıyor.

Söylentilere göre Rockstar Games, GTA oyunlarının remaster sürümlerinin iyi performans göstermesi durumunda Red Dead Redemption‘ı da yenilemeyi düşünecek. Rockstar sözcüsü konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Öte yandan stüdyonun GTA 5’in yeni nesil sürümleri üzerinde çalıştığı biliniyor. Popüler açık dünya aksiyon oyunu Mart 2022‘de PS5 ve Xbox Series X/S’e gelecek.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition hakkında daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. GTA serisinin efsane oyunlarını modern donanımlarda, geliştirilmiş özelliklerle oynamak ister miydiniz? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.