GTA: San Andreas, Oculus Quest 2’ye geliyor

Yakında oyuncular San Andreas sokaklarında tam anlamıyla CJ gibi yürüyebilecekler. Facebook, metaverse odaklı Connect etkinliği sırasında, GTA: San Andreas‘ın Oculus Quest 2 aracılığıyla sanal gerçekliğe adım atacağı ortaya çıktı.

Rockstar’ın efsane Grand Theft Auto serisi, GTA: San Andreas ile ilk kez VR platformuna adım atacak. Yine de geliştirici, sanal gerçekliğe tamamen uzak değil. Şirketin üçüncü şahıs dedektiflik oyunu L.A. Noire, 2016 yılında PlayStation VR, HTC Vive ve Oculus Rift için yeniden yayınlamıştı.

GTA: San Andreas’ın VR sürümü için tarih verilmedi

GTA: San Andreas’ın Oculus Quest 2’ye ne zaman geleceği belli değil. Oculus’un resmi sitesinde yer alan bir sayfaya göre oyun, uzun yıllardır yapım aşamasındaydı. Oyunun VR versiyonu, muhtemelen San Andreas’ın Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition ile gelen güncellenmiş sürümünü temel alacak.

Grand Theft Auto: The Trilogy, GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın güncellenmiş sürümlerini içerecek. Oyunlar, GTA 5’ten uyarlanan modern kontroller ve yüksek çözünürlüklü görseller ve tamamen yeniden oluştutulmuş aydınlatma sistemi dahil olmak üzere birçok yükseltmeyle gelecek. Rockstar, yükseltmelere rağmen her oyunun orijinal hissiyatını koruyacağını belirtti.

San Andreas’ın VR sürümü, Grand Theft Auto serisi için bir ilk olacak ve en popüler Oculus gözlüğüne gelecek. Oculus Quest 2, 90 Hz ve 120 Hz yenileme hızları gelişmiş performans sunuyor ve macera dolu şehri yeniden keşfetmek için iyi bir platform.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.