Starfield ve The Outer Worlds 2, Xbox’a özel olacak

Xbox ve Bethesda, E3 sunumu sırasında Starfield ve The Outer Worlds 2‘nin Microsoft’un konsoluna özel olacağını ve PlayStation’a gelmeyeceklerini açıkladı. Bu karar, oyuncular için bir hayal kırıklığı olsa da, büyük bir sürpriz olmadı.

Microsoft, Bethesda’nın ana şirketi Zenimax Media’yı ve tüm stüdyolarını Eylül ayında 7,5 milyar dolarlık büyük bir meblağ karşılığında satın almıştı. Son dönemde piyasaya sürülen oyunların çoğu hala PlayStation konsollarına gelse de, ilerleyen zamanlarda Bethesda, idSoftware, Arkane ve MachineGames gibi stüdyolar Xbox’a ağırlık verecek. İyi haber şu ki, Deathloop ve Ghostwire: Tokyo gibi anlaşmalı oyunlar PS5 için gelmeye devam edecek.

Microsoft ayrıca 2018’de The Outer Worlds geliştirilirken Obsidian Entertainment‘ı satın almıştı. Ancak oyun ve genişlemeleri daha sonra PS4 için piyasaya sürüldü. O sırada oyun, Private Division ve ana şirketi Take-Two Interactive tarafından yayınlandı. Ancak geçen ay Microsoft’un serinin gelecekteki tüm içeriklerini yayınlayacağı doğrulandı. Sonuç, The Outer Worlds 2’nin Xbox’a özel olması şaşırtıcı değil. Yeni oyunun duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Outer Worlds 2 fragmanı:

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen Starfield ise 11 Kasım 2022 tarihinde Xbox Series X/S ve PC için gelecek. Ayrıca piyasaya sürüldüğü gün Xbox Game Pass‘te oynanabilecek. Bu, Xbox kullanıcılarına kesinlikle hoş bir sürpriz oldu. Yayınlanan ilk fragmanı aşağıdan izleyebilir ve Bethesda’nın bir sonraki büyük açık dünya macerasına göz atabilirsiniz. Görüntülerde cesur bir maceraya atılacak olan bir astronotun kalkışa hazırlandığı görülüyor.

Starfield fragmanı:

İlk olarak 2018’de The Elder Scrolls 6 ile birlikte duyurulan Starfield, Bethesda Game Studios’un 25 yıldan beri ilk yeni IP’si olacak. Starfield ve The Outer Worlds 2’nin PlayStation platformuna gelmeyecek olmalarını nasıl yorumluyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.