Halo Infinite’in çok oyunculu modu ücretsiz olarak yayınlandı

Microsoft, Xbox’ın 20. yıl dönümünde oyunculara büyük bir sürpriz yaptı. Halo Infinite çok oyunculu modu, beta sürümüyle Xbox ve PC için ücretsiz olarak yayınlandı. Ayrıca oyunun yayınlanmasıyla birlikte 1. Sezon hemen başladı.

Halo Infinite, platformlar arası çok oyunculu moduyla artık Xbox One, Xbox Series X/S ve PC oyuncularına sunuldu. Beta sürümü, 1. Sezon “Heroes of Reach”e erişim sunuyor. Çok oyunculu modun beta sürümü boyunca yapılan tüm ilerlemeler, tam sürüme taşınabilecek. Campaign modu, şu anda ön siparişte ve 8 Aralık’ta piyasaya sürülecek.

Halo Infinite, sezonluk içerikler ve yeni etkinliklerle ilerleyecek

Halo Infinite

Çok oyunculu Halo Infinite, sezonluk güncellemeler, benzersiz etkinlikler, yeni modlar, haritalar ve topluluk odaklı içeriklerle zaman içinde gelişecek. Oyun, harita üzerindeki ekipmanlar ve 4 oyunculu takımlarla serinin köklerine dönerek arena tarzı nişancı deneyimi sunuyor.

Oyunun zengin ve derin bir kişiselleştirme sistemiyle kendinize özel bir Spartan karakteri oluşturabiliyorsunuz. Bazı kozmetik öğeler, campaign veya çok oyunculu modu oynayarak da kazanılabiliyor. Daha fazla kozmetik ödül elde etmek için süresiz Battle Pass de satın almayı tercih edebilirsiniz.

Halo Infinite’in çok oyunculu modu, Xbox Series X’te ve desteklenen PC’lerde, 4K 120 FPS oynanabiliyor. Ayrıca büyük ölçüde azaltılmış yükleme süreleri vadediyor. Oyun, Xbox konsollarında 25 GB, PC’de ise 26 GB’a kadar alan gerektiriyor. PC sürümüne Steam üzerinden erişebilirsiniz. Halo Infinite, ne yazık ki Türkçe dil desteği sunmuyor.

Çok oyunculu modun oyunculardan büyük ilgi görmesi sürpriz olmadı. Xbox’a özel Halo oyunları şimdiye kadar dünya çapında 81 milyondan fazla kopya sattı. Ayrıca 2019’da piyasaya sürülen Halo: The Master Chief Collection da lansman haftasında PC ve Xbox One’da 3 milyondan fazla oyuncuya ulaşmıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.