Marvel’s Avengers’ın Spider-Man kostümleri klasik çizgi romanlardan ilham alıyor

Marvel’s Avengers, yakında With Great Power etkinliğiyle Spider-Man’i PS4 ve PS5 oyuncularıyla buluşturacak. Etkinlik, sevilen süper kahramanı klasik Spider-Man çizgi romanlardan uyarlanan yeni kostümlerle birlikte getirecek.

Yayıncı Square Enix ve geliştirici Crystal Dynamics, karakterin kostümlerinden bazılarını sergiledi ve çıkış noktalarını açıkladı. Kostümlerin çoğu, Spider-Man: Noir ve orijinal çizgi roman serisi dahil olmak üzere bazı klasik çizgi romanlardaki tasarımlardan esinleniyor.

Koleksiyon, süper kahramanın The Amazing Spider-Man çizgi roman serisindeki orijinal görünümüne dayanan bir kostümle başlıyor. Kostüm, Spider-Man’in yaratıcısı Steve Ditko’nun tasarımlarına sadık kaldı. Ayrıca Marvel’s Avengers dünyasının modern estetiğine uyacak şekilde güncellendi.

Çizgi romanlarda, Peter Parker’ın normal bir hayat yaşama girişimleri, genellikle Spider-Man’e duyulan ihtiyaç nedeniyle engelleniyor. Bugle Boy kostümü, kazak, süveter, kot pantolon ve maske ve arkasındaki DSLR fotoğraf makinesiyle freelancer fotoğrafçı görünümüne bürünmenizi sağlayacak.

Alex Saviuk’un 1993 yılında Spider-Man’in Super-Adaptoid ile savaştığı Web of Spider-Man #100 çizgi romanındaki tasarımına dayanan Mark I, ismi ve görünümüyle Iron Man’den ilham alıyor. Zaten Mark I, Iron Man filminde Tony Stark’ın esir düştüğü yerden kurtulmak için etraftaki malzemelerle ürettiği basit bir kostümdü.

Peter, Marvel’s Avengers dünyasında olgunlaştıkça, özel zırhlar yapma konusundaki yetenekleri de gelişti. Mark III kostümü, bu ilerlemeyi görsel olarak yansıtmayı amaçlıyor. Stefano Caselli tarafından Amazing Spider-Man #682 çizgi romanı için tasarlanan zırh, diğer Spidey kıyafetlerine göre daha ağır ve modern bir tasarıma sahip.

Tüm bunların yanı sıra Gabriele Dell’Otto’nun Secret War çizgi roman serisi için tasarladığı bir kostüm ve Carmine Di Giandomenico’nun kahramanı daha karanlık bir şekilde ele aldığı Noir serisinden siyah bir tasarım var. Spider-Man kostümleriyle ilgili tüm detaylara ve diğer görsellere buradan erişebilirsiniz.

Marvel’s Avengers oyuncularının kostümleri nasıl elde edebileceği henüz bilinmiyor. Büyük olasılıkla, diğer kahramanlarda olduğu gibi etkinlikteki zorluklar veya oyun içi mağazadan satın alınabilecekler. Square Enix ve Crystal Dynamics, sosyal medya aracılığıyla PlayStation’a özel karakter için diğer kıyafetleri tanıtmaya devam edecek.

Marvel’s Avengers: Spider-Man With Great Power etkinliği 30 Kasım‘da PlayStation’a özel olarak yayınlanacak. Etkinlik için yayınlanan ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.