Ezeli rekabet ebedi dostluk: PlayStation, Xbox’ın 20. yıl dönümünü kutladı

Xbox markası ve Halo serisi 20 yaşına bastı. Microsoft, bu önemli dönüm noktasını kutlamak için çok oyunculu Halo Infinite oyununu sürpriz bir şekilde piyasaya sürdü. Xbox’ın konsol pazarındaki bir numaralı rakibi PlayStation da kutlamalara katıldı.

Xbox, Twitter hesabından orijinal Xbox konsolunun açılış ekranını paylaştı ve PlayStation, gönderiye cevap vererek tebriklerini sundu. İki konsol devi, PS5 ve Xbox Series X/S’in gelişiyle aralarına çizgi çeken hamleler yapsalar da, nezaketen bu önemli dönüm noktasını birlikte kutladıklarını görmek güzel.

İkilinin sosyal medyadaki samimiyetini ve önemli zamanlarda birbirlerine tebrikler sunduğunu ilk kez görmüyoruz. Öte yandan Nintendo Switch, daha izole ve geleneksel takılan Nintendo, Xbox’ı tebrik etmedi. Çok kabasın Nintendo! Belki bir gün lütfedip oyunlarını diğer platformlara açmaya başladığında bu tutumunu bozarsın…

Microsoft’un en popüler serilerinden Halo da 20. yıl dönümünü kutluyor. Halo Infinite’in çok oyunculu oyununu artık beta olarak Xbox ve PC’de ücretsiz oynayabilirsiniz. İkonik birinci şahıs nişancı serisinin hikayesini devam ettirecek olan Campaign modu, 8 Aralık’ta piyasaya sürülecek.

PlayStation, gerek satın aldığı stüdyolarla, gerekse yeni nesile hızlı bir başlangıç yapan platforma özel oyunlarıyla Xbox’ın bir adım önünde başladı. PS5, satışlarda da Xbox Series X/S konsollarının önünde. Öte yandan Xbox Game Pass ile önemli bir atılım yapan Microsoft, satışlarını önceki nesile göre yükseltti. Konsolların güncel satış rakamlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sizin yeni nesilde tercihiniz hangi konsol oldu/olacak? PlayStation mu, yoksa Xbox mı? Hadi, konsol savaşlarını başlatalım!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.