Halo’nun ortak yaratıcısı, EA çatısı altında yeni stüdyo kuruyor

Halo serisinin ortak yaratıcısı ve eski Bungie çalışanı Marcus Lehto, EA’ye katıldığını duyurdu. Lehto, ABD’nin Seattle şehrinde birinci şahıs nişancı oyunlarına odaklanacak yeni bir stüdyo kuruyor.

Marcus Lehto, Oyun Yönetmeni olarak EA’e katıldığını Twitter ve LinkedIn hesaplarından duyurdu. Lehto, gelecekteki planlarıyla ilgili daha fazla ayrıntı açıklamadı ancak zamanı gelince proje hakkında konuşmayı dört gözle beklediğini belirtti. EA tarafından da konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Lehto, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Herkese merhaba, EA’e Oyun Direktörü olarak katıldığımı ve Seattle bölgesinde birinci şahıs oyunlar üzerinde çalışan yeni bir stüdyo kurduğumu duyurmaktan büyük heyecan duyuyorum. Üzerinde çalıştıklarımız hakkında daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyorum!” ifadelerine yer verdi.

Lehto, 1996 yılında Bungie‘ye freelancer grafik tasarımcı olarak katıldı ve stüdyoda sanat yönetmenliğine yükseldi. Halo üzerinde çalışmaya 1997’de başladı ve 2007 yılına kadar Xbox’a özel birinci şahıs nişancı serisi üzerinde çalışmaya devam etti. Üç yıl sonra Bungie’de oyun yönetmeni oldu ve şirkette beş yıl daha geçirdikten sonra 2012’de istifa etti.

Lehto, 2012’de kurduğu ve şu anda kapatılmış olan V1 Interactive‘de yaklaşık dokuz yıl geçirdi. Stüdyonun tek projesi, 2020 yılında çıkan birinci şahıs nişancı oyunu Disintegration olmuştu. Disintegration piyasaya sürüldüğünde yeteri kadar ilgi görmedi ve lansmandan yaklaşık sekiz ay sonra sunucuları kapatıldı.

EA ve Lehto’nun gelecekteki projeleri hakkındaki detaylar ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.