PlayStation’a özel God of War sonunda PC’ye geliyor: İşte çıkış tarihi ve fiyatı

Santa Monica Studio’nun 2018 yapımı hit oyunu God of War sonunda yeni kitlelere açılıyor. Kratos ve Atreus’un İskandinav macerası, Steam ve Epic Games Store aracılığıyla 14 Ocak 2022’de PC oyuncularıyla buluşacak.

God of War, Steam ve Epic Games Store’da bugün listelendi. Aksiyon macera oyunu, PC’ye geliştirilmiş görseller, limitsiz kare hızı, 4K çözünürlük, Nvidia DLSS ve Reflex desteğiyle gelecek. Oyuncular mouse, klavye ve kontrol cihazı kullanabilmenin yanı sıra 21:9 ultra geniş ekran desteğinden yararlanabilecek.

Oyunun PC’deki sistem gereksinimleri henüz detaylı olarak açıklanmasa da, God of War’un PC’de 80 GB boş alana ihtiyaç duyacağı belirtiliyor. Diğer gereksinimler açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

God of War Ragnarok

God of War’un PC sürümü, platformun gücünden yararlanacak

Santa Monica’dan Grace Orlady PlayStation Blog’a yaptığı açıklamada, “God of War’u PC’ye getirirken birincil hedefimiz, ekibin oluşturduğu olağanüstü içeriği vurgulamak ve oyunun benzersiz bir şekilde nefes kesici ve yüksek performanslı bir sürümünü oluşturmak için platformun sunduğu güçlü donanımı kullanmaktı.” dedi.

God of War, sisteminizde en iyi performansı alabilmeniz için detaylı grafik ön ayarları içerecek. Geliştiriciler, daha yüksek çözünürlüklü gölgeler ve iyileştirilmiş ekran alanı yansımalarından, GTAO ve SSDO ile ortam kapatma aydınlatmasına kadar çeşitli geliştirmelerle çarpıcı görsel kalite hedefliyor.

God of War, PC

God of War PC sürümünün fiyatı ve bonus içerikler

God of War, Steam ve Epic Games Store’da 329 TL‘den satışa sunuldu. Ayrıca PC sürümü, oyunculara ekstra kozmetik öğeler sunacak. İşte oyunun PC oyuncularının elde edeceği bonus içerikler:

  • Kratos ve Atreus için Death’s Vow Zırh Seti
  • Exile’s Guardian Kalkan Görünümü
  • Buckler of the Forge Kalkan Görünümü
  • Shining Elven Soul Kalkan Görünümü
  • Dökkenshieldr Kalkan Görünümü

2018 yılında piyasaya sürülen God of War, Kratos’un İskandinav Tanrılarının ve canavarlarının diyarında sıradan bir insan olarak yaşarken, sert ve acımasız dünyada hayatta kalabilmek için oğluyla birlikte verdiği mücadeleyi konu alıyor. Kratos, yolculuk boyunca kişisel bir görevi yerine getirmek için savaşmak ve oğluna mücadele etmeyi öğretmek zorunda.

God of War, geçtiğimiz ay ortaya çıkan Nvidia’nın GeForce Now veritabanı sızıntısında yer alan birçok oyundan biriydi. O sırada Nvidia, veritabanının yalnızca izleme ve test için kullanıldığını söyledi. Veritabanında Demon Souls Remake ve Housemarque’ın PS5’e özel oyunu Returnal da yer alıyordu.

Horizon Zero Dawn ve Days Gone’ın ardından God of War da PC’ye taşınan Sony oyunları arasına katılıyor. Konsol devi, gelecekte daha fazla oyunu PC oyuncularıyla buluşturmayı planlasa da önceliği PlayStation oyuncularına vermek istediğini açıklamıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.