Oddworld: Soulstorm Enhanced Edition, ücretsiz yükseltme fırsatıyla gelecek

Microids, Oddworld: Soulstorm Enhanced Edition‘ın Kasım ayında geleceğini duyurdu. Oyunun yeni sürümü, daha önce yayınlanmış tüm güncellemeleri, ana oyuna yapılan geliştirmeleri ve daha fazlasını içerecek.

Geliştirici Oddworld Inhabitants, oyunun PS5, PS4 ve PC’de sürümüne sahip olanların Enhanced Edition güncellemesini ücretsiz alacağını belirtti. Ayrıca aksiyon platform oyunu, bu kapsamlı sürümüyle birlikte ilk kez Xbox One ve Xbox Series X/S konsollarına gelecek.

Yeni sürümle ilgili ayrıntılar şu anda çok az ancak geliştirilmiş oynanış ve hareket özellikleriyle geleceği biliniyor. Oyun, piyasaya sürüldüğünde sorunlu bir başlangıç yapsa da, geliştiriciler hataları düzeltmek için çalışıyor. En son Haziran ayında 1.13 yaması yayınlanmıştı.

Platform deneyimini aksiyonla birleştiren Oddworld: Soulstorm, zanaat, yağma, platform ve gizlilik bileşenleri içeren bir macera sunuyor. Oyunda Abe’i ve yarattığı kalkışmayı engellemek için propagandadan kaba kuvvete ve ölümcül şiddete kadar elindeki tüm imkânları kullanan karşıt bir güce karşı koyacağınız imkânsız bir kaçış hikâyesi deneyimliyorsunuz.

Hikayede, yanlışlıkla bir kalkışmayı başlatan ve Mudokon‘lara, gezegenin hâkimini elinde tutan Magog Cartel şirketine verdikleri özgürlük mücadelesinde isteksizce öncülük eden Abe olarak oynuyorsunuz. Tüm Mudokon türünün kaderi size bağlı. Toplumsal değişimi canlandırın ya da başarısız olarak tüm ırkın yok oluşuna tanıklık edin.

Oddworld: Soulstorm Enhanced Edition, Kasım ayının sonunda piyasaya sürülecek. Çıkış tarihi net olarak açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Xbox oyuncuları, serinin yeni oyununu ilk kez deneyimleyeme şansı yakalayacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.