Halo serisinin ortak yaratıcısı, EA’in Battlefield stüdyosundan ayrıldı

Halo serisinin ortak yaratıcısı Marcus Lehto, yeni nesil Battlefield oyunları üzerinde çalışmak üzere kurduğu EA stüdyosundan ayrıldı.

Yönetmen, 2021’de EA çatısı altında Ridgeline Games’i kurmuştu. Stüdyo, çok oyunculu ve spin-off’lar üzerinde çalışan diğer stüdyolarla birlikte Battlefield’ın yeni bir tek oyunculu sürümü üzerinde çalışacaktı.

Twitter/X hesabında daha önce Battlefield serisindeki oyun yönetmeni rolüne dikkat çeken Lehto, profilinden Battlefield ve EA’e yapılan tüm referansları kaldırdı.

Geliştirici ayrıca Facebook hesabını da güncelleyerek Electronic Arts’tan ayrıldığını doğruladı. Ayrılık kararı veya bundan sonraki kariyer hedefleri hakkında yorum yapmadı.

Ridgeline Games, Battlefield serisi üzerinde çalışan çok sayıda stüdyodan biri. Ancak Battlefield 2042’nin hayal kırıklığı yaratmasının ardından serinin prodüksiyonu önemli ölçüde yeniden yapılandırıldı.

EA’e göre Seattle merkezli stüdyo, birinci şahıs nişancı serisinin evreninde “unutulmaz karakterlere ve güçlü deneyimlere sahip zengin, heyecan verici hikayeler” oluşturacaktı.

Lehto’nun ardından misyonda değişiklik olup olmayacağı henüz belirsiz. Eğer herhangi bir gelişme olursa sizlerle paylaşacağız.

Battlefield, Battlefield 2024, EA

Battlefield serisinin bir sonraki adımı ne olacak?

Los Angeles merkezli Ripple Effect, şu sıralar serinin temellerini tamamlayacak ve üzerine daha fazlasını inşa edecek tamamen yeni bir deneyim üzerinde çalışıyor.

Battlefield 2042’yi geliştirmek için DICE ile birlikte çalışan geliştirici, daha önce diğer stüdyolar için destek ekibi olarak da görev yapmıştı. Bir sonraki oyunda iddialı bir yenilik getirmeyi hedefliyorlar.

Stüdyo, geçtiğimiz ay verdiği bir iş ilanına göre bir sonraki oyunda şimdiye kadarki en gerçekçi yıkım efektlerini sunmayı amaçlıyor. Ancak yeni oyuna dair detaylar şimdilik perde arkasında.

Battlefield’ın geleceğini nasıl görüyorsunuz? Sizce Call of Duty ile kıran kırana rekabet ettiği parlak günlerine geri dönebilecek mi? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.