Hidetaka Miyazaki, gelecekteki Souls oyunlarında yönetmenliği devretmeyi düşünüyor

Elden Ring ve Dark Souls yönetmeni Hidetaka Miyazaki, gelecekteki Souls oyunlarında yönetmenlik rolünü “yüksek ihtimalle” devredeceğini söyledi.

IGN‘e konuşan Miyazaki, yönetmenlik sorumluluğunu gelecekteki diğer Souls tarzı oyunlarda devretme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Yönetmen açıklamasına şöyle devam etti:

“İleride yeni yönetmenler göreceğimizi düşünüyorum. Eğer bunu yaparsak, bu denetleyici rolden uzaklaşıp onlara bu projeler üzerinde tam yön ve tam kontrol vermek isterim. Bence onların bu ortamda ve yeni projelerle gelişmelerinin en iyi ve en kolay yolu.”

Dark Souls 2, Elden Ring

Dark Souls 2, Elden Ring’e ilham kaynağı oldu

Miyazaki’nin yönetmediği tek Souls projesi Dark Souls 2 olmuştu. Yönetmen, oyunun Elden Ring’e bıraktığı mirası yorumladı:

“Dark Souls 2 ile ilgili olarak, şahsen bunun bizim için gerçekten harika bir proje olduğunu düşünüyorum ve o olmasaydı, pek çok bağlantıya ve serinin ileriye giden ve geri kalanını taşıyan birçok fikre sahip olamazdık. Farklı bir ivmeye, farklı fikirlere sahip olabilirdik ve aksi takdirde sahip olamayacağımız farklı bağlantılar kurabildik.”

Serinin ikinci ana oyunu, FromSoftware’in son yıllara damga vuran başyapıtı Elden Ring’in seviye tasarımının temelini oluşturan yarı açık dünya bölümlere ilham kaynağı oldu.

Elden Ring, Shadow of the Erdtree, DLC

Bu arada, Elden Ring: Shadow of the Erdtree önümüzdeki yaz oyuncularla buluşacak. Genişleme, Land of Shadow’da tehlikeli zindanlara ek olarak yeni düşmanlar, silahlar ve ekipmanlarla dolu yepyeni bir hikaye getirecek.

Genişlemeye ek olarak, ana oyunu ve genişlemeyi bir arada sunan iki farklı sürüm de satışa çıktı. Her ne kadar oyuna yeni içerik gelmesi heyecan verici olsa da, fiyatlar cep yakacak seviyede. Artık oyun fiyatlarının sürekli yükselişine ayak uydurmak gerçekten zor…

Shadow of the Erdtree’nin çıkış tarihine, sürüm fiyatlarına, oynanış görüntülerine ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.