Rainbow Six Siege yönetmeni, yeni oyuna gerek görmüyor: ‘Sonsuza kadar devam edebilir’

Rainbow Six Siege yaklaşık 10 yıldır hayatımızda ve devam oyununa ihtiyaç olup olmadığı sorgulanıyor. Oyunun yönetmeni buna gerek görmüyor.

Brezilya’daki Siege Invitational 2024’te konuşan yaratıcı yönetmen Alexander Karpazis (PC Gamer aracılığıyla), 2015 yılında piyasaya sürülen Rainbow Six Siege’in devam oyunu olasılığını tartıştı.

Mevcut oyunun ‘sonsuza kadar’ devam edebileceğini öne süren Karpazis, üst kapalı bir şekilde Blizzard’ın hatasından örnek verdi:

“Motorları kullanıma hazır bir şeye değiştirme fikri, Siege gibi gerçekten rekabetçi ve zorlu bir oyunun ihtiyaçlarına cevap vermiyor. İsim vermeyeceğim, ancak devam oyunlarına geçen ve ilk oyunda yaptıkları her şeyi yeniden yapmak zorunda kaldıkları için tamamen başarısız olan oyunlar görüyorsunuz.”

Overwatch 2, Steam

Yönetmenin bahsettiği oyun, Blizzard’ın Ekim 2022’de yayınladığı ve oyunculardan tepki gördüğü Overwatch 2 gibi görünüyor. Karpazis şöyle devam etti:

“Gerçekten sinir bozucu olabilir, gerçekten maliyetli olabilir ve sonuçta size faydası olan hiçbir şey vermez. Neyle başlamanız gerektiğini bilirseniz ve onu geliştirirseniz başarıyı burada görürsünüz. İşte Siege’i geleceğe taşıyabileceğimizi bildiğimiz yer burasıdır. Bunun, insanlarla, yeteneklerle ve bugün sahip olduğumuz araçlarla sonsuza kadar sürebilecek bir oyun olduğunu gerçekten biliyoruz.”

Overwatch 2, ücretsiz modele geçilmesi dışında oyuncuların beklentilerini karşılamadı. Steam incelemelerinde tepkiler hâlâ dinmiyor…

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege 2 gelmeli mi?

Rainbow Six Siege aradan geçen yıllara rağmen en çok oynanan çok oyunculu oyunlar arasında. Üstelik düzenli olarak güncellenen oyunun kalitesi hâlâ tatmin edici seviyede.

Taktiksel nişancı serisinin en son oyunu Rainbow Six Extraction olmuştu. Ancak kooperatif PvE türündeki oyun beklenen ilgiyi göremedi ve eş zamanlı oyuncu sayısı yerlerde sürünüyor…

Peki sizce Rainbow Six Siege’in devam oyunu gelmeli mi? Daha gerçekçi görsellere ve yeni özelliklere sahip olan bir oyuna ihtiyaç var mı? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.