Sniper Elite 4, PS5 ve Xbox Series X/S güncellemesi aldı

Sniper Elite 4, ücretsiz PS5 ve Xbox Series X/S güncellemesine kavuştu. Yeni nesil güncellemesi, II. Dünya Savaşı temalı aksiyon oyununa grafiksel yükseltmeler ve performans iyileştirmeleri getiriyor. Geliştirici Rebellion, oyunda yapılan yükseltmeleri gösteren bir fragman da yayınladı.

Keskin nişancı deneyimi artık PS5 ve Xbox Series X konsollarında 4K 60 fps oynanabiliyor ve Rebellion’a göre yükleme süreleri de önemli ölçüde iyileştirildi. Güncelleme, Xbox Series S için de geldi ancak geliştirici yapılan değişikliklerle ilgili detaylardan bahsetmedi. Eğer Series S sürümü stüdyonun bir diğer oyunu Zombie Army 4’e yapılan yükseltmeye benziyorsa; muhtemelen 1080p çözünürlükte 60 fps desteği ve daha hızlı yükleme süreleri sunacaktır.

Sniper Elite 4 yeni nesil güncelleme fragmanı:

Sniper Elite 4 ilk olarak 2017 yılında PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü. Ardından Kasım 2020’de Switch ve Stadia sürümleri geldi. İtalyan yarımadasında geçen devam oyununda, Overlord Operasyonu’nun devam edebilmesi için Mihver kuvvetlerini indirmekle görevlendirilen elit keskin nişancı Karl Fairburne bir kez daha başrolde. Sniper Elite 4’te X-Ray kamerası ve gerçekçi keskin nişancılık deneyimi önceki oyunlardan miras alınsa da, görevlerde daha fazla özgürlük sunuluyor.

Rebellion, Sniper Elite 4’ün piyasaya sürülmesinden bu yana geçen yıllarda Strange Brigade ve Zombie Army 4 üzerinde çalışırken, serinin yeni oyunu 8 Temmuz’da PSVR ve Oculus cihazları için çıkan Sniper Elite VR oldu. Sanal gerçeklik deneyiminde Fairburne yerine diktatör Benito Mussolini’nin faşist rejimine karşı savaşan bir İtalyan partizan olarak oynuyorsunuz.

Geliştiricinin aradan dört yıl geçmesine rağmen oyunu yeni nesile ücretsiz olarak yükseltmesi önemli bir adım. Belki de bu hamle, serinin bir sonraki oyununu uzun bir süre daha görmeyeceğimiz anlamına gelebilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.