Hideo Kojima iddiaları son buldu: Hasan Kahraman ortaya çıktı

Hideo Kojima’nın Hasan Kahraman kod adıyla yeni bir Silent Hill oyunu geliştirdiğine yönelik iddialar bir süredir gündemdeydi. PlayStation Blog‘da Blue Box Game Studios oyun yönetmeni Hasan Kahraman tarafından paylaşılan bir makale, Abandoned adlı oyunun aslında Silent Hill olduğu ve yönetmenin aslında Hideo Kojima olduğu söylentilerine yol açmıştı.

Reddit gibi forumlarda insanlar ipuçlarını araştırmaya başladı ve ‘Hideo’ isminin Türkçe karşılığının ‘Kahraman’ olmasından ve isimlerin baş harflerinin (HK) uyuşmasından yola çıkarak böyle bir sonuca vardılar. Ayrıca stüdyonun Ayrıca stüdyonun geçtiğimiz hafta “İsmi tahmin edin: Abandoned = ilk harfi S, son harfi L.” şeklinde bir tweet atması iddiaları iyice alevlendirdi.

Blue Box, Hasan Kahraman’ın kim olduğunu sonunda açıkladı

Blue Box Game Studios Twitter hesabında yayınlanan ve Hasan Kahraman’ın stüdyoda gerçek bir geliştirici olduğunu kanıtlayan bir video sayesinde komplo teorileri çürütüldü. Bahsedilen kişi Hideo Kojima değil ve onunla ilişkisi yok. Ayrıca Silent Hill oyunu üzerinde çalışmıyor. İşte karşınızda kanlı canlı, hakiki Hasan Kahraman:

Hasan Kahraman 42 saniyelik İngilizce mesajında, “Herkese merhaba ben Hasan Kahraman. Gerçek bir insan olduğumu göstermek için hızlıca bir video yapmak istedim. Evet, gerçekten Hideo Kojima ile bağlantım yok. Oyuncu değilim. Silent Hill’de çalışmıyorum. Size yüzümü ve gerçek olduğumu göstermek istedim.” dedi. Kahraman ayrıca Abandoned ve BLUE BOX Game Studios hakkında daha fazla bilgi sözü vererek yakında Soru-Cevap oturumu yapma isteğini dile getirdi.

Blue Box Game Studios, Abandoned ve Kojima üzerindeki komplo teorilerini bitirmek için doğrudan kanıt sunmak zorunda kaldı. Sonunda gizemli yönetmenin yüzünü herkese gösterdi. LinkedIn’de stüdyoya ve Hasan Kahraman’a dair net bilgiler yok. Ortaya çıkan hesapların gerçek olduğu kesin değil. Yine de geliştiricinin resmi hesabından attığı videoya bakılırsa artık bayrakları asma zamanı geldi.

Kahraman ve Blue Box, bu hafta içinde PS5 için bir fragman uygulaması yayınlamaya hazırlanıyor. Bu sayede oyuncular, hayatta kalma korku oyunu Abandoned’ın yeni nesil konsolda gerçek zamanlı olarak çalışan fragmanlarını görmelerini sağlayacak. Uygulamanın başlangıçta 22 Haziran Salı günü (bugün) yayınlanması gerekiyordu, ancak 25 Haziran Cuma gününe ertelendi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.