WB Games Montreal, Superman oyunu üzerinde çalışıyor olabilir

Warner Bros. Games Montreal, Gotham Knights üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Ancak söylentilere göre geliştirici, henüz duyurulmamış yeni bir oyun üzerinde daha çalışıyor. Stüdyo tarafından verilen bir iş ilanına göre bir üçüncü şahıs, açık dünya aksiyon oyunu yolda. Gizemli projenin bir Superman oyunu olacağı iddia ediliyor.

Takımın yeni AAA oyunu, Gotham Knights’ın duyurulmasından birkaç ay sonra ortaya çıkan bir iş ilanı sayesinde bir süredir söylentilere konu olmuştu. Yeni iş ilanı, bir üçüncü şahıs açık dünya aksiyon oyunu için oynanabilir karakterler tasarlayacak bir 3C Oyun Tasarımcısı verildi. ResetEra’daki sızıntılarıyla bilinen James Sigfield da bu projenin muhtemelen bir Süpermen oyunu olacağını öne sürerken, WB Games Montreal’in Yaratıcı Yönetmeni de süper kahramana birkaç ince referans verdi.

Superman, oyun evreni açısından stüdyo için yeni bir IP olabilir

Superman, Injustice

James Sigfield, dün Twitter hesabından Superman paylaşımları yapmaya başladı ve bazıları WB Games Montreal’in Yaratıcı Yönetmeni Patrick Redding tarafından beğenildi. Bunların hepsi bir tesadüf olabilir. Çünkü özellikle Superman’in yeni bir IP olarak tanımlanabileceği tartışılıyor. Geliştiricinin DC evreniyle uzun bir geçmişi olsa da, oyun evreni açısından bakıldığında Superman, geliştirici için teknik olarak yeni bir IP konumunda. Tıpkı Batman Arkham serisindekine benzer bir yaklaşım olabilir.

Superman’in son oyunu, aynı isimdeki filme bağlı olan 2006 yapımı Superman Returns olmuştu. Kahraman o zamandan beri birçok oyunda yer aldı ve Suicide Squad: Kill the Justice League’de görünecek. Ancak bu kez doğrudan kendi oyunuyla karşımıza çıkabilir. Daha önce Warner Bros’un 2013’ten beri ikonik süper kahramanı konu alan iki oyunu iptal ettiği bildirilmiş ve bunlardan birinin WB Games Montreal’de geliştirildiği iddia edilmişti. Elbette Rocksteady tarafından bir Superman oyunu geleceğine dair söylentiler de vardı.

Şimdilik olası bir Superman oyunu ile ilgili her şey perde arkasında. WB Games Montreal’in bir sonraki oyunu Gotham Knights, önümüzdeki yıl oyuncularla buluşacak. Muhtemelen o zamana kadar Superman’e dair somut bir açıklama gelmeyecektir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.