EA, Dead Space serisini yeniden canlandırabilir

Söylentilere göre EA Motive Studio, önümüzdeki ay varolan bir seriyi yeniden canlandıracağını duyurmaya hazırlanıyor. Geri dönmesi beklenen serinin Dead Space olduğu düşünülüyor. Bu rapor, isabetli Venture Beat muhabiri Jeff Grubb’dan geldi.

Grubb, geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada “Bence mutlu olacaksınız” diyerek, eğer önce ölmezsek gizemli projeyi önümüzdeki ay göreceğimizi söyledi. Açıklamasının ikinci bölümü, Dead Space serisini tekrar görmeyi umut eden hayranları sevindirdi. Grubb, aynı zamanda Mass Effect Legendary Edition‘ı ilk sızdıran kişiydi. Belki de 22 Temmuz’da gerçekleşmesi planlanan EA Play etkinliğinde Dead Space duyurusu gelebilir.

EA Motive şu anda birden fazla proje üzerinde çalışıyor

Star Wars: Squadrons

EA genel müdürü Patrick Klaus, geçtiğimiz yılın Ekim ayında ekibin henüz duyurulmamış birkaç proje üzerinde belirtmişti. Klaus, “Star Wars: Squadrons’a ek olarak, birkaç duyurulmamış proje üzerinde de çalışıyoruz. Yenilik zordur, ancak aynı zamanda heyecan ve enerji vericidir. Ekip son derece yetenekli ve hepimiz şimdi ve gelecekte oyuncuların beklentilerinin sınırlarını zorlayan ilham verici oyunlar yapmaya çalışıyoruz.” demişti.

Motive, şirketin 2015’te kurulmasından bu yana ilk oyunu olan Star Wars: Squadrons‘u geçtiğimiz yıl piyasaya sürdü. Daha öncesinde Battlefront 2 oyununda DICE ile iş birliği yapmıştı. Montreal merkezli stüdyo, yakın zamanda yayınladığı ve birden fazla oyun üzerinde çalıştığından bahseden bir iş ilanına göre yeni bir Star Wars aksiyon oyunu geliştiriyor. EA tarafından kapatılan ve Dead Space oyunlarıyla tanınan Visceral Games, Uncharted serisindeki çalışmalarıyla tanınan yönetmen Amy Hennig ile Ragtag kod adlı bir Star Wars oyunu geliştirmek için iki yıl harcamıştı.

Dead Space serisinin geri döneceği şu anda kesin değil. Grubb’ın açıklaması her ne kadar önemli olsa da, şimdilik resmi duyuru gelene kadar beklemek zorundayız. Serinin son oyunu olan Dead Space 3, sekiz yıl önce piyasaya sürülmüştü. Gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.