Hideo Kojima bir sonraki oyunu için Microsoft ile anlaşmaya yakın

Hideo Kojima’nın bir sonraki oyunu için Microsoft ile birlikte çalışacağına dair söylentiler artmaya başladı. Son olarak geliştiricinin bir sonraki oyununu yayınlaması ve gelişimine yardımcı olması için Microsoft ile yapılacak anlaşmaya yönelik bir niyet mektubu imzaladığı bildirildi.

Games Beat’ten Jeff Grubb, Kojima ve Microsoft’un kurulacak ortaklığın ayrıntılarını belirlemek için bir niyet mektubu imzaladığını bildirdi. Niyet mektubu, Microsoft’un bir sonraki Hideo Kojima oyununu yayınlayacağını ve geliştiricinin Azure bulut hizmetleri gibi Microsoft kaynaklarını kullanmasına izin verecek olan anlaşmanın imzalanacağına işaret ediyor. Grubb’a göre avukatların anlaşmanın ince noktalarını belirlemeye devam ettiğini ve her iki tarafın da anlaşmayı genel hatlarıyla kabul ettiğini gösteriyor.

Hideo Kojima, oyunu için Microsoft’un kaynaklarından yararlanacak

Hideo Kojima, Microsoft, Xbox

Hideo Kojima ve Microsoft’un aylardır görüşme içinde olduğu ve Microsoft’un Kojima’ya proje için ihtiyaç duyacağı her şeyi sağlayacağı bildiriliyordu. Microsoft’un daha önce Stadia’da çalışan Portal ve Left4Dead geliştiricisi Kim Swift’i işe alması, Kojima’nın Microsoft’un bulut altyapısını kullanarak hayalindeki bulut oyun projesini gerçeğe dönüştürmesine yardımcı olma hedefiyle ortak görünüyor.

Anlaşmanın belirli bir oyun için yapılmadığı ve Kojima’nın Microsoft bulut hizmetlerinin arkasındaki teknolojiyi kullanacağı belirtiliyor. Ortaklığın amacı, belirli bir oyuna yeşil ışık yakmak yerine Microsoft’un teknolojisini kullanarak Kojima Productions’ın yaratıcılığını ortaya çıkarmak. Anlaşmanın Kojima’yı tamamen Microsoft ekosistemine dahil edeceği muhtemel olmasa da, ikilinin geliştireceği oyununun PlayStation platformlarına gelmesi olası değil. Bethesda’nın satın alınmasının ardından oyunların Xbox’a özel olmaya başlaması, yazılım devinin projelerini kendine saklayabileceğini gösteriyor.

Hideo Kojima – Microsoft anlaşması hala erken aşamalarında ve ortaya çıkacak olan oyunu muhtemelen yıllar sonra göreceğiz. Kojima şu anda PS5 için Death Stranding Director’s Cut üzerinde çalışıyor ve yeni nesil sürümün bu yıl içinde çıkması bekleniyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.