Ghost of Tsushima Director’s Cut, Iki Adası hikaye bölümüyle duyuruldu

Ghost of Tsushima Director’s Cut ve yeni bir genişleme paketi hakkında ortaya çıkan söylentiler sonunda açıklığa kavuştu. Sony ve Sucker Punch, Ghost of Tsushima Director’s Cut’ın 20 Ağustos 2021‘de PS4 ve PS5 için çıkacağını duyurdu. Oyunun bu yeni sürümü Tsushima’nın bitişiğindeki bir adada geçen yeni Iki Island (Iki Adası) hikaye genişlemesini içerecek.

Ghost of Tsushima Director’s Cut, ana oyun ve bugüne kadar yayınlanan tüm eklenti ve güncellemelerin yanı sıra, yeni Iki Adası hikaye bölümü ve PS5’e özgü bazı yükseltmeler dahil olmak üzere bir dizi yenilik getirecek. Sony, oyunun kapsamlı yeni nesil sürümü için bir duyuru fragmanı yayınladı. Konsol devi ayrıca PS5 için geliştirilmiş yeni özellikleri de detaylandırdı.

Ghost of Tsushima: Director’s Cut duyuru fragmanı

Ghost of Tsushima Director’s Cut, PS5 konsolunda 4K çözünürlükte 60 FPS oynanabilecek. Oyun, DualSense kontrol cihazının uyarlanabilir tetikler ve dokunsal geri bildirim özelliklerini destekleyecek. Ayrıca 3D ses ve düşük yükleme süreleri gibi donanım avantajlarından da yararlanacak. Aynı zamanda sinematiklerin gerçek zamanlı olarak oluşturulması sayesinde, PS5 sürümü oyunculara Japonca seslendirme seçeneği için Japonca dudak senkronizasyonu sağlayacak.

Oyuncular ilerlemelerini PS4 sürümünden PS5’e taşıyarak maceraya kaldığı yerden devam edebilecek ya da doğrudan doğrudan İki Adası hikaye genişlemesine geçebilecek. Yeni oyuncuların İki Adası’na erişmeden önce 2. Bölüme ulaşması gerekecek. Sony, kayıt dosyalarını aktarma sürecini ve PS4 sürümünün kurulu olup olmama şartını veya yalnızca kayıt dosyasını indirerek kullanıp kullanamayacağınızı henüz ayrıntılı olarak açıklamadı.

Ghost of Tsushima’nın PS4 sürümüne sahip olanlar Director’s Cut’ın çıkışının yanı sıra ek güncellemeler alacak. Oyuna fotoğraf modu güncellemeleri, kontrol cihazı için yeni erişilebilirlik seçenekleri ve savaş sırasında bir hedefe kilitlenme özelliği eklenecek. Sucker Punch, oyun sırasında ekran sallanmasını gizleme seçeneğinin de olacağını belirtti. Son olarak çok oyunculu kooperatif Legends modu, tüm oyuncular için ücretsiz bir ek mod ve ek güncellemeler alacak.

Iki Adası genişlemesi, yepyeni bir deneyim gibi hissettirecek

Ghost of Tsushima, Director's Cut, Iki Adası

Başlangıçta Ghost of Ikishima adlı bağımsız bir genişleme olduğu düşünülen Iki Adası genişlemesi, aslında Ghost of Tsushima Director’s Cut deneyiminin bir parçası olacak. Bölgenin gerçek tarihinde Tsushima ile birlikte komşu Iki adası da işgal edilmişti. Iki Adası genişlemesi, Jin’in geçmişinden bazı travmatik anları yeniden yaşamaya zorlayan ve derin risklere kapılmadan önce Moğol varlığını araştırmak için Iki’ye seyahat ettiği zamanları gösterecek. Oyuncular, ana oyunda Bölüm 2’ye ulaştıktan sonra istedikleri zaman Iki Adası’na gidebilecekler.

Ek olarak, bu genişleme Jin ve atı için yeni zırhlar, yeni karakterler, yeni ortamlar, mini oyunlar, teknikler, düşman türleri ve daha fazlasını getirecek. Böylece ana oyunu oynayanların bile yepyeni bir oyun gibi hissetmesini sağlayacak. Ayrıca yeni Iki Adası kupaları da sunulacak.

Ghost of Tsushima Director’s Cut’ın PS5 sürümü 69.99 dolar, PS4 sürümü ise 59.99 dolardan satışa sunulacak. Ön sipariş ve PS4 sürümünden yükseltme seçeneklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ghost of Tsushima PS4 sürümüne zaten sahipseniz:

  • PS4 sürümünden Director’s Cut’a yükseltme için 19.99 dolar karşılığında ön sipariş verebilirsiniz. Yükseltme, 20 Ağustos’tan itibaren kullanıma sunulacak.

20 Ağustos’tan itibaren:

  • Director’s Cut PS4 sürümünü satın aldıysanız, istediğiniz zaman 9.99 dolar karşılığında Director’s Cut PS5’e yükseltebileceksiniz.
  • Ayrıca doğrudan Ghost of Tsushima PS4 sürümünden 29.99 dolar karşılığında PS5’te Director’s Cut’a yükseltebileceksiniz.
Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.