Square Enix Montreal’in Hitman Sniper ve Deus Ex Go dahil dört mobil oyunu kapatılıyor

Square Enix Montreal tarafından geliştirilen dört oyunun Ocak ayında sonlandırılacağını duyuruldu. Stüdyo geçtiğimiz ay yeniden isimlendirilip kapatılmıştı.

Kapatma kararı alınmadan önce geçen ay Studio Onoma olarak yeniden adlandırılan geliştirici, Twitter hesabından yaptığı duyuruda aşağıdaki dört mobil oyunun sona ereceğini belirtti:

  • Arena Battle Champions
  • Deus Ex Go
  • Hitman Sniper: The Shadows
  • Space Invaders: Hidden Heroes

Duyuruya göre, dört oyunun tamamı 1 Aralık’ta iOS App Store ve Google Play Store’dan kaldırılacak. Oyunlara sahip olanlar, 4 Ocak 2023 tarihine kadar oynamaya devam edebilecek.

Açıklamada, oyun içi satın alımlar durdurulduğu ve önceki harcamalar iade edilmeyeceği için 4 Ocak’tan önce kullanılması gerektiği bildirildi. Geliştirici oyunlarını oynayan herkese teşekkür ederek duyuruyu sonlandırdı.

Square Enix Montreal, 2011 yılında kuruldu ve 2013’te odağını oynaması ücretsiz oyunlara çevirdi. Stüdyo, geçtiğimiz yaz Crystal Dynamics ve Eidos Montreal ile birlikte Embracer Group tarafından satın alındı.

Lara Croft Go

Geliştirici, şimdiye kadar Hitman Go, Hitman Sniper, Lara Croft Go, Deus Ex Go, Hitman Sniper: The Shadows ve Tomb Raider Reloaded gibi oyunlar yaptı. Bu oyunlardan bazıları PC ve konsollara da geldi.

Stüdyo, geçtiğimiz ay Studio Onoma olarak yeniden adlandırıldı ancak kısa süre sonra kapatılacağı ve karardan yaklaşık 200 kişinin etkileneceğini bildirildi. Bazı çalışanların kardeş stüdyo Eidos Montreal’e geçeceği belirtildi.

Kapatma kararı sadece mobil sürümü olan oyunları kapsıyor gibi görünüyor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.