God of War Ragnarok en hızlı satan PlayStation oyunu oldu

God of War Ragnarok yılın en çok ilgi gören oyunlarından biri oldu. Santa Monica Studio, oyunun satışlarının birden fazla rekoru kırdığını açıkladı.

Kesin bir sayı verilmemesine rağmen, devam oyunu tüm God of War serisinin satış rekorunu elinde tutuyor. Ayrıca ilk haftasında 5.1 milyon kopya satarak en hızlı satan PlayStation oyunu olmayı başardı.

PlayStation Twitter hesabı, “God of War Ragnarok’u PlayStation tarihinin en hızlı satan birinci parti lansman oyunu yaptığı için Santa Monica Studio’yu tebrik ederiz!” paylaşımını yaptı ve hem oyunun başarısını hem de geliştiricileri kutladı.

2018 yılında piyasaya sürülen God of War, ilk üç günde 3.1 milyon kopya satmıştı. God of War Ragnarok ise ilk beş günde 5.1 milyona ulaştı.

Rakamlar, Ragnarok’un ön siparişlerini ve piyasaya sürüldüğü haftanın bitimine kadar olan süreyi kapsıyor. Devam oyununun hem PS4 hem de PS5 konsollarına gelmesi de önemli bir avantaj oldu.

God of War Ragnarok, Kratos, Freya

God of War Ragnarok en iyi PlayStation oyunlarını solladı

PlayStation’ın bir diğer başarılı oyunu Ghost of Tsushima, yeni bir IP olarak en hızlı satan birinci parti oyun olmuştu. Satışları ilk 3 gününde 2.4 milyonu aşmıştı. Aynı zamanda Japonya’da en hızlı satan birinci parti PS4 oyunu olmuştu.

Öte yandan The Last of Us Part II, İngiltere’de bugüne kadarki en hızlı satan PS4 özel oyunu olarak Uncharted 4: A Thief’s End’i sollamış ve rekor kırmıştı. Oyunların büyüklüğüne bakıldığında kırılan rekorun önemi daha da anlaşılıyor.

God of War Ragnarok tüm bu efsaneleri sollayarak en hızlı satan PlayStation oyunu olmayı başardı. Bu arada yönetmen Eric Williams, devam oyunu için DLC planlamadıklarını açıkladı.

1 yorum
  1. Ozan diyor

    Oyuna dlc diyenlerin hepsi oyunu satın aldı demek ki büyük başarı oyun baş yapıt satış rakamları ortada zaten kratostan sevgilerle 🙂

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.