Sony, Çin’de Genshin Impact gibi yeni yıldızlar çıkarmayı hedefliyor

Sony, Çinli oyun geliştiricilerine daha fazla kaynak ayıracak. Konsol devi, COVID-19 nedeniyle durdurulan PlayStation China Hero Project girişimini de yeniden başlatmayı planlıyor.

Reuters‘ın raporuna göre Sony, Microsoft gibi diğer rakipleri geride bırakmak için oyun geliştirme programını Çin’de genişletecek. Şirket, bölgeden Genshin Impact gibi yeni yıldızlar çıkarmayı hedefliyor.

ANNO: Mutationem
Anno Mutationem

Çin’deki oyun prodüksiyonundan sorumlu olan Bao Bo, programın her oyuna 1 milyon yuan’dan fazla (yaklaşık 140 bin $) yatırım yapacağını ve her büyüklükteki geliştirme ekibini finanse edeceklerini belirtiyor.

Sony, China Hero Project’in bir parçası olarak, Final Fantasy benzeri aksiyon RPG oyunu Lost Soul Aside ve çok oyunculu üçüncü şahıs nişancı oyunu Convallaria’yı yayınlayacak. Her iki oyun da PS5 ve PS4 için geliştiriliyor.

Genshin Impact

Microsoft’un Genshin Impact pişmanlığı

Konsolda PlayStation’a özel olan Genshin Impact büyük bir başarı yakaladı ve Microsoft’un oyunu Xbox’a özel yapma fırsatını kaçırdığı için pişmanlık duyduğu bildiriliyor.

Bu nedenle Microsoft’un birlikte çalışacak daha fazla Çinli oyun geliştiricisi bulmaya çalıştığı ve onları büyük Xbox Game Pass teklifleriyle ikna etmeye çalıştığı öne sürülüyor. PlayStation durumun farkında ve bölgede hamlelerini büyütmeye çalışıyor.

fist, forged in shadow torch
F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch

Şimdiye kadar Anno Munitionem ve F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch gibi PlayStation China Hero Project oyunları piyasaya sürüldü. Her iki oyun da gelecek vadeden geri dönüşler aldı.

Bao, Çin odaklı projede üçüncü aşamaya geçtiklerini ve çıtayı daha da yükselteceklerini belirtiyor. İlerleyen zamanlarda Sony destekli daha etkileyici çalışmalar gelecek gibi görünüyor.

Bu arada Lost Soul Aside, Sony tarafından 2024 yılında PlayStation ve PC için yayınlanacak. Yeni oynanış fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.