Hogwarts Legacy 2 canlı hizmet oyunu olabilir

Warner Bros. Discovery Küresel Yayın ve Oyunlar Başkanı J.B. Perrette, katıldığı bir konferansta Hogwarts Legacy 2’nin canlı hizmet oyunu olabileceğini ima etti.

Şirket, canlı hizmet, mobil ve oynaması ücretsiz oyunlara olan odağını artıracağını bir kez daha yineledi. Üstelik son derece başarılı olan Hogwarts Legacy’nin devam oyunu da bu amaca hizmet edecek gibi görünüyor.

Morgan Stanley Teknoloji Medya ve Telekom Konferansında konuşan Perette, günümüz oyun endüstrisinin değişken olduğunu belirtti. Yayıncı, sektördeki trendleri yakalamaya çalışıyor.

Hogwarts Legacy, büyüler

Hogwarts Legacy 2, oyna-bitir tarzı bir oyun olmayacak

Warner Bros. Discovery şimdiye kadar AAA konsol oyunları pazarına odaklanıyordu. Ancak oyunculara artık tek kullanımlık, içerik açısından sürekliliği olmayan oyunlar sunmak istemiyor.

Yayıncı, canlı hizmet oyunlarına daha fazla odaklanarak bunun önüne geçmek istiyor. Perette’nin verdiği örneğe bakılırsa, Hogwarts Legacy 2 de selefiyle aynı tarzda olmayabilir:

“Sadece oyna-bitir bir konsol oyunu çıkarmak yerine, örneğin Hogwarts Legacy veya Harry Potter gibi insanların o dünyada yaşayabileceği, çalışabileceği, inşa edebileceği ve sürekli devam eden bir temelde oynayabileceği bir canlı hizmet oyunu nasıl geliştiririz?”

Yönetici, bu modeli büyük serilerine uygulayabilecek kapasiteye ve geliştiricilere sahip olduğunu düşünüyor. Fikir güzel olsa da, uygulama çoğu zaman o kadar başarılı olmayabiliyor.

Suicide Squad, Kill the Justice League

Hogwarts Legacy hikaye odaklı bir oyundu ve canlı hizmet oyunu olmamasına rağmen dünya çapında büyük ilgi gördü. Ancak Suicide Squad: Kill the Justice League, WB Games’in planına uygun olduğu halde yerlerde sürünüyor.

Oyuncu tabanı genellikle bir AAA oyuna yüksek ücretler ödedikten sonra canlı hizmetle gelen içeriklere tekrar para bayılmak istemiyor. WB Games, hatalarından ders almazsa oyuncuların bir kez daha sırt çevirmesine neden olabilir…

Bu arada, geliştirici Avalanche Software tarafından verilen yeni bir iş ilanına göre Hogwarts Legacy 2, Unreal Engine 5 ile geliştirilebilir. Stüdyo devam oyununda kalite çıtasını çok daha yukarı çekecek gibi görünüyor.

Sizce Harry Potter evreninde geçen Hogwarts Legacy 2, sürekli yeni içeriklerle gelişen bir canlı hizmet oyunu olmalı mı? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.