Hogwarts Legacy geliştiricisi yeni bir AAA konsol oyunu yapıyor

Hogwarts Legacy, Harry Potter hayranları için yeni bir soluk oldu. Başarılı satış rakamları WB Games’in iştahını kabarttı ve devam oyunu beklentileri artırdı.

Geliştirici Avalanche Software tarafından yayınlanan yeni bir iş ilanı, stüdyonun Hogwarts Legacy 2 üzerinde çalıştığına dair spekülasyonları alevlendirdi.

Hogwarts Legacy’yi henüz Şubat ayında oyuncularla buluşturan stüdyo, henüz duyurulmamış bir AAA konsol oyunu üzerinde çalışacak Yazılım Mühendisi arıyor.

Hogwarts Legacy

İş ilanı bir hafta önce yayınlandı ve açıklama kısmında Avalanche’ın Hogwarts Legacy üzerindeki çalışmasından özellikle bahsediliyor.

Stüdyonun tanıtıldığı bilgilendirme kısmında aşağıdaki ifadeler yer aldı:

“2016 yılında Warner Bros. tarafından satın alındı ve oyunumuzun zirvesindeyiz. Hogwarts Legacy ile 1800’lerin Büyücülük Dünyasında geçen yeni, açık dünya, tek oyunculu aksiyon RPG deneyimi yaratmanın ortasındayız! Oyunun 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Gelin birlikte maceralar hayal etmenin ve dünyalar yaratmanın bir parçası olun.”

Hogwarts Legacy’nin devam oyunu olasılık dışı değil ancak tanıtım yazısı oyunun geliştirildiği dönemden kalma eski bir metin gibi görünüyor.

Hogwarts Legacy

WB Games başkanı David Haddad, geçtiğimiz Şubat ayında yaptığı açıklamada şirketin Hogwarts Legacy’yi uzun vadeli bir seri olarak gördüğünü belirterek ikinci oyuna yeşil ışık yakmıştı.

Elbette bahsedilen yeni konsol oyununun farklı bir proje olması ihtimaller arasında. Yakın zamanda duyurulan ve Unbroken Studios tarafından geliştirilen Quidditch Champions da değil.

Şimdilik Avalanche Software’in gizemli oyunu hakkında elimizde net bir ipucu yok ancak gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.