Titanfall serisinin yönetmeni ‘yeni bir şey’ deniyor

Titanfall serisinin yönetmeni, Respawn Entertainment’ta çok küçük bir ekiple birlikte yeni bir IP’ye dayanan gizemli bir oyun üzerinde çalışıyor.

Respawn Entertainment başkanı Vince Zampella, söz konusu ekibe Titanfall ve Titanfall 2 oyunlarını yöneten Steve Fukuda’nın liderlik ettiğini belirtti.

Axios‘a konuşan Zampella, ekibin yeni projedeki misyonu hakkında, “Görev, eğlenceyi yeni bir şeyde bulmak” şeklinde konuştu. Bunun ötesinde daha fazla detay vermedi.

Açıklamaya bakılırsa deneysel bir proje üzerinde beyin fırtınası yapılıyor ve yeni bir IP olması tahmin kapılarını kapatıyor.

Titanfall 2, Respawn Entertainment

Titanfall 3 beklentileri başka bahara kaldı

Respawn denildiğinde oyunseverlerde direkt Titanfall 3 beklentisi oluşuyor. Zampella da geçtiğimiz günlerde devam oyununu görmeyi çok istediğini açıklamıştı.

Ancak stüdyo başkanı şu anda serinin bir sonraki oyunu üzerinde çalışmadıklarını açıkça ortaya koydu ve doğru zaman ile doğru fikirin bir araya gelmesi gerektiğini savundu.

Geliştirici, Titanfall hayranlarını şimdilik Apex Legends ile avutuyor. Yine de popüler battle royale oyunu tam olarak topluluğun beklentilerine hitap etmiyor.

Respawn geçtiğimiz yıl Apex Legends evreninde geçen tek oyunculu bir birinci şahıs nişancı oyunu için iş ilanı vermişti. Apex Universe FPS projesi henüz resmi olarak duyurulmadı.

Bu arada Star Wars Jedi: Survivor ile çarpıcı bir dönüş yapan stüdyo, şu sıralar oyuncuların sıklıkla eleştirdiği performans ve çökme sorunlarını çözmekle meşgul.

Ayrıca biri tek oyunculu bir FPS, diğeri Bit Reactor iş birliğiyle geliştirilen bir strateji oyunu olmak üzere iki yeni Star Wars oyunu üzerinde daha çalışıyorlar.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.