Hogwarts Legacy satışları 15 milyonu aştı

Hogwarts Legacy satışları yükselişine devam ediyor. Warner Bros. Discovery oyunun satış rakamlarını ve elde ettiği geliri paylaştı.

Oyunun güncel satış rakamları şirketin ilk çeyrek gelir raporunda açıklandı. Harry Potter RPG’si, 15 milyondan fazla kopya sattı ve elde ettiği gelir 1 milyar doları aştı.

Hogwarts Legacy, ilk iki haftada 12 milyonun üzerinde kopya satmış ve 850 milyon dolar hasılat yaparak WB Games’in en iyi çıkış yapan oyunu olmuştu.

Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav gelir toplantısında, “Bu, Mortal Kombat, Game of Thrones, Lego oyunlarımız ve DC serilerimizle birlikte 1 milyar doları aşan beşinci oyunumuz.” dedi.

Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy Switch sürümü ve daha fazlası yolda

Zaslav, açıklamasında Hogwarts Legacy’nin Nintendo Switch sürümü de dahil olmak üzere daha fazla oyunun geleceğini ekledi. Oyun, 25 Temmuz’da Switch’e gelecek.

Bu arada oyunun PS4 ve Xbox One sürümleri dün itibarıyla piyasaya sürüldü. Muhtemelen satışlar bundan sonrasında tekrar hız kazanacaktır. PS5, PS4 Pro ve PS4 sürümlerinin grafik karşılaştırmasına buradan ulaşabilirsiniz.

Hogwarts Legacy, Quidditch oynanamaması nedeniyle eleştiri toplamıştı. Ancak WB Games geçtiğimiz ay oyuncuların sihir dünyasındaki spor hasretini sona erdirecek bir duyuru yaptı.

Harry Potter: Quidditch Champions, konsollar, PC ve mobil cihazlara gelecek. Henüz çıkış tarihi ve platformlar net olarak açıklanmadı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.