Hogwarts Legacy’nin PS4, PS4 Pro ve PS5 grafikleri karşılaştırıldı

Hogwarts Legacy sonunda PS4 ve Xbox One konsollarına geldi. Oyunun PS4 ve PS5 sürümüyle yapılan karşılaştırmalar gecikmeye değdiğini gösteriyor.

Harry Potter evreninde geçen aksiyon RPG oyunu, PS4’te 1600x900p çözünürlükte kilitsiz kare hızıyla 30-50 fps ve PS4 Pro’da 1080p çözünürlükte 30-60 fps çalışıyor.

Yine de YouTuber ElAnalistaDeBits tarafından yapılan karşılaştırmaya göre PS4 konsollarında iyi bir performans sergilediği söylenebilir.

Hogwarts Legacy grafik ve yükleme sürelerinde taviz veriyor

Hogwarts Legacy, PS4 sürümünde daha düşük çizim mesafesi, yetersiz aydınlatma ve grafik yükünü azaltmak için bazı varlıkların kaldırılması gibi eksiklere sahip.

En büyük sorunlardan biri de yükleme süreleri. Yukarıdaki analiz, oyunun PS5 konsolunda yaklaşık sekiz kat daha düşük yükleme sürelerine ulaştığını gösteriyor.

Yükleme süreleri oyun menüsünü ve kale keşfini de etkiliyor. Bu da bir odadan diğerine geçişi biraz külfetli hale getiriyor. Gerçi PS4 kullanıcıları günümüzde bunu birçok oyunda yaşıyor.

Hogwarts Legacy

Elbette geliştiriciler eski konsollarda büyük tavizler vermek zorunda kaldı. PS5 sürümü çözünürlük, detaylar ve aydınlatma tarafında farkını net bir şekilde ortaya koyuyor.

Hogwarts Legacy artık PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC platformlarında mevcut. Son olarak Nintendo Switch sürümü 25 Temmuz’da gelecek.

Sizce sonuçlar nasıl? PS4 konsolları oyunu tatmin edici bir şekilde oynatabiliyor mu? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.