Sony, Concrete Genie geliştiricisi PixelOpus’u kapattı

Concrete Genie geliştiricisi PixelOpus kurulduktan yaklaşık 10 yıl sonra sevenlerine veda etti. Sony, stüdyoyu kapatma kararı aldı.

ABD merkezli PixelOpus, Twitter‘dan yaptığı paylaşımda kalpten gelen güzel, yaratıcı oyunlar yapma çabasında ekibi destekleyen milyonlarca oyuncuya teşekkür etti.

“Sevgili dostlar, PixelOpus maceramız sona erdi. Yeni geleceklere bakarken, kalpten gelen güzel, yaratıcı oyunlar yapma misyonumuzda bizi destekleyen milyonlarca tutkulu oyuncuya yürekten teşekkür etmek istedik. Çok minnettarız!”

Kaliforniya, San Mateo merkezli stüdyo, Entwined (2014) ve Concrete Genie’nin (2019) ardından ne geliştirdiğini hiçbir zaman resmi olarak açıklamadı.

Geliştiricinin Sony Pictures Animation ile bir PS5 oyunu üzerinde çalıştığı biliniyordu. Ancak oyunun sadece yeni ve heyecan verici bir macera olduğu belirtilmişti.

Spider-Man, Across the Spider-Verse

Sony Pictures Animation’ın projeye dahil olması projenin Spider-Man: Into the Spider-Verse oyunu olduğuna dair spekülasyonları doğurdu. Sonuç olarak detayları asla öğrenemedik.

PixelOpus’un gizemli oyunu muhtemelen asla gün ışığı göremeyecek ve uzun bir süre sır olarak kalacak. Eğer bir gün ne olduğunu öğrenirsek sizlerle paylaşacağız.

Sony, son birkaç yılda stüdyo satın alma çılgınlığı içinde. Ancak PlayStation bünyesine yeni ekipler dahil oldukça zaman zaman birinci parti ekipler kapatılıp birleştirilebiliyor.

Japan Studio, 2021’de yeniden organize edildi ve Team Asobi olarak yoluna devam etti. Manchester Studio, 2020’de bir oyun bile yayınlamadan kapatıldı. Evolution Studios ve Guerilla Cambridge sırasıyla 2016 ve 2017’de kapatıldı.

Sony en son Firewalk Studios‘u satın aldı. Geliştirici, PS5 ve PC için orijinal bir AAA çok oyunculu oyunu üzerinde çalışıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.