Homeworld 3 bir kez daha ertelendi: Ücretsiz demo yayınlandı

Blackbird Interactive ve Gearbox Publishing’in bilim kurgu temalı gerçek zamanlı strateji oyunu Homeworld 3 bir kez daha ertelendi.

Yeni çıkış tarihi, 13 Mayıs 2024 olarak belirlendi. Erken erişim, Steam’de 10 Mayıs’ta başlayacak. Oyun, bu gecikmeyle birlikte dördüncü kez ertelenmiş oldu…

Başlangıçta 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan Homeworld 3, önce 2023’ün ilk yarısına, daha sonra Şubat 2024’e ve ardından Mart ayına ertelenmişti.

Geliştiriciler, Homeworld’ün resmi Twitter/X hesabından yaptığı açıklamada erteleme kararına yönelik olarak şunları söyledi:

“Herkese açık War Games demomuzla hepinizin Homeworld 3’ü ilk kez deneyimlemekten keyif aldığınızı umuyoruz.

Deneyimlerinizi paylaşmanızı, fikir alışverişinde bulunmanızı, stratejilerinizi tartışmanızı ve bize sürekli geri bildirim vermenizi izlemek inanılmazdı. Oyunun geniş çapta oynandığını gördüğümüz ilk andı ve bu, her zaman heyecan verici ve aynı derecede sinir bozucu.

Ayrıca yakın zamanda oyunun tamamını oynamak için organizasyonlarımızın dışından özel bir oyuncu grubu topladık. Bu, Homeworld 3’ü mümkün olan en iyi deneyim haline getirmek için birleştirilecek ek içgörüler ve perspektiflerle sonuçlandı.

Geri bildirimleri dikkatli bir şekilde analiz ettikten sonra, hak ettiğiniz kaliteyi sunmak için gereken son düzenlemeleri yaptığımızdan emin olmak için Homeworld 3’ün dünya çapındaki lansmanını 13 Mayıs’a kadar erteleme kararı aldık; gelişmiş erişim ise 10 Mayıs’a ayarlandı.

Oyuncu topluluğu olarak bir sonraki oyunu sabırla beklediğinizi söylemek yetersiz kalır ve bunun için çok minnettarız. Gelişmeler hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Her zaman olduğu gibi geri bildirimlerinizi sosyal kanallar, Homeworld Universe Discord ve destek sayfamız aracılığıyla gönderebilirsiniz.”

Homeworld 3

Homeworld 3 demosu sınırlı süreliğine yayınlandı

Erteleme duyurusu bugün yayınlanan sınırlı süreli Steam demosunun ardından geldi. Homeworld 3 – War Games adlı demo, 12 Şubat’a kadar kalacak.

Demo sürümü, oyuncuların yeni War Games modunu denemelerine olanak tanıyor. Rastgele savaş mücadelelerinin verildiği roguelike tarzı bir deneyim sunuyor.

Tamamlandığında oyuncular bir sonraki tur için gemilerini yükseltebiliyorlar. Demo, 3 oyuncuya kadar kooperatif oyunu destekliyor. Takım arkadaşları, eşleştirme veya lobi oluşturarak oynanabiliyor.

Geliştirici Blackbird, demodaki ilerlemenin tam sürüme de aktarılacağını belirtti. Steam’in bulut kaydı özelliğini kullanmıyorsanız demo dosyalarını bilgisayarınızdan silmeyin.

Homeworld 3 sadece PC için geliştiriliyor. İlk olarak 1999’da piyasaya sürülen strateji serisinin uzun zamandır beklenen devam oyunu olarak gelecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.