Horizon Forbidden West, 2022 yılına ertelenebilir

Görünüşe göre Horizon Forbidden West, ertelenen oyunlar kervanına katılıyor. Yeni bir rapora göre oyunun çıkış tarihi 2022 yılına doğru kayıyor. Raporda ayrıca erteleme haberinin Eylül ayında gerçekleşecek bir PlayStation State of Play canlı yayınında duyurulacağı öne sürülüyor.

GamesBeat muhabiri Jeff Grubb, gecikmenin hâlâ karar aşamasında olduğunu belirtti. Katıldığı Giant Bomb şovunda konuşan Grubb, “Duydum, kesin değil ama duydum ki Eylül’de bir şeyler olacak ve… Bunu söyleyen ben olmak ister miyim diye kendimle tartışıyorum… Sanırım ‘o oyun’ 2022’ye ertelenecek” dedi. Daha sonra söz konusu oyunun Horizon Forbidden West olduğunu açıklığa kavuşturdu.

Horizon Forbidden West için erteleme kararı, State of Play’de açıklanacak

Horizon Forbidden West

Grubb, Sony’nin Eylül ayında sonbahar ve kış için PlayStation oyunlarını duyuracağı ve aynı zamanda Horizon Forbidden West’in 2022 yılına ertelendiğini duyuracağı bir State of Play canlı yayını yapacağını düşünüyor. Schreier’in Bloomberg raporu, oyunun 2022’ye erteleneceğini onaylasa da State of Play’den bahsetmiyor.

Sony, daha önce Horizon Forbidden West’in planlandığı gibi bu yıl içinde çıkmayabileceği konusunda uyarmıştı. Konsol devi, oyunun kalitesinden ve pandemi sürecinde geliştiricilerin sağlığından ödün vermek istemediğini öne sürmüştü. Haziran ayında PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst, oyunu kesin olmasa da yıl sonuna doğru piyasaya sürmek için ellerinden geleni yaptıklarını söylemişti.

Henüz resmi olarak doğrulanmasa da, kaynakların güvenilirliği, oyunun ertelenme ihtimalini güçlendiriyor. Ayrıca Horizon Forbidden West, önümüzdeki yıla ertelenen tek PlayStation oyunu olmayacak. Santa Monica Studios’un Ragnarok temalı bir sonraki God of War oyunu da 2022 yılında gelecek. Yarış oyunu Gran Turismo 7 de önümüzdeki yıla kaldı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.