Horizon Forbidden West’te kostümler Aloy’a yeni yetenekler sağlayacak

Horizon Forbidden West, oyunun savaş sistemine yenilikler getirecek ve kostümler bu noktada önemli rol oynayacak. Guerrilla Games, yeni oyunda kostümlerin kendine özel yeteneklere sahip olacağını açıkladı.

Stüdyo, PlayStation Blog‘da yaptığı paylaşımda, Horizon Zero Dawn’ın baş kahramanı Aloy‘un serinin yaklaşmakta olan devam oyununda nasıl şekilleneceğine dair bilgiler verdi. Guerrilla Games Topluluk Lideri Bo de Vries’e kahramanın göre Horizon Forbidden West’te kullanabileceği kostümler, özel yetenekleriyle savaşlarda çok yönlülük sağlayacak.

Kostümlerin yetenekleri, Yetenek Ağacı ile yükseltilebilecek

Horizon Forbidden West, Aloy

Horizon Forbidden West, ilk oyundakine benzer görünen kostümlere sahip olacak. Kostümler, Tüccarlardan satın alınabilecek veya dünyanın çeşitli yerlerinde bulunabilecek. Aloy, elde ettiği zırhlar sayesinde yeteneklerini farklı şekillerde çeşitlendirebilecek ve bu yetenekler, yeni ve geliştirilmiş bir Yetenek Ağacı aracılığıyla yükseltilebilecek.

Horizon Zero Dawn’da her bir kostüm, daha sonra ek modifikasyonlarla artırılabilen temel koruma değerleri sağlıyordu. Kostümler, oyun genelinde çeşitli tüccarlardan satın alınabiliyordu ve temel zırhlardan, farklı düşman türlerine ve senaryolara karşı kullanılabilen ateşe ve dona dayanıklı setlere kadar değişebiliyordu.

Forbidden West’in bu sistemi oyunun yeni ve geliştirilmiş yetenek ağacına nasıl entegre edeceği henüz belli değil. Kostümlerin tamamen yeni becerilerin kilidini açıp açmayacağı veya oyuncuların halihazırda açmış olduğu becerileri geliştirmeye yardımcı olup olmayacağı açıkça belirtilmiyor. Ancak bu değişiklikler, oyuncuların savaşlarda oyun tarzına uygun daha fazla seçenek sağlayabilecek gibi görünüyor.

Horizon Forbidden West, Türkçe altyazı desteğiyle birlikte PS4 ve PS5 için 18 Şubat 2022‘de piyasaya sürülecek. Guerrilla Games, oyunu hem PS4 hem de PS5’te aynı anda geliştirdiklerini ve test ettiklerini belirtiyor. PS4 sürümü, yeniliklere rağmen oyunculara sorunsuz ve akıcı bir deneyim sunacak. Serinin yeni oyunu hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.