Horizon Forbidden West, Türkçe altyazı desteğiyle gelecek

Horizon Forbidden West, 18 Şubat 2022‘de PS4 ve PS5 oyuncularıyla buluşacak. PlayStation Türkiye, çıkış tarihinin yanı sıra ülkemizdeki oyuncuları ilgilendiren sevindirici bir haber daha verdi. Guerrilla Games’in heyecanla beklenen devam oyunu Türkçe altyazı seçeneğiyle piyasaya sürülecek.

Anlatı odaklı oyunlarda Türkçe dil desteğinin olmaması, bazen olayları anlamayı güçleştirebiliyor. Bu nedenle oyuncular, kritik noktaları kaçırıp hikayeden kopabiliyor. Horizon Zero Dawn da Türkçe dil desteğiyle gelmemişti ve uzun diyalogları oyun keyfine balta vurabiliyordu. Neyse ki Horizon Forbidden West, ülkemizdeki tüm oyunculara hitap eden yerel bir deneyim sunacak.

Sony, heyecanla beklenen devam oyununu aslında bu yılın sonlarına doğru çıkarmayı planlıyordu. Ancak Horizon Forbidden West, diğer birçok oyun gibi 2022‘ye ertelendi. Türkçe altyazı desteği açıklaması, en azından teselli niteliğinde oldu. Öte yandan Horizon Zero Dawn, PS5’te 60 FPS desteği aldı. Bu, Aloy’un destansı hikayesine yeni başlayan veya oyunun göz alıcı dünyasını yeniden deneyimlemek isteyenler için iyi bir haber.

Horizon Forbidden West de PS5 konsolunda 60 FPS‘de çalışacak. Yeni nesil sürümde ekstra iyileştirmeler ve yeni oynanış sistemleri de bulunurken, Guerrilla Games,, artık ömrünün sonlarına yaklaşan PS4 konsollarının geliştirmeyi sınırlamayacağını öne sürdü. Stüdyoya göre tüm PlayStation oyuncuları, oyundan keyif alacak. Üstelik Türkçe altyazı desteğiyle!

Horizon’un yeni bir IP olarak yakaladığı büyük başarının ardından Sony’nin gözde serilerinden biri haline geleceğini görmek güzel. Aloy’un macerasını yeni nesile taşıyan devam oyununu sabırsızlıkla bekliyoruz. Türkçe dil desteği olan PS4 ve PS5 oyunlarının listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.