İddia: Sony, PS5’e özel yeni bir çok oyunculu Marvel oyunu üzerinde çalışıyor

Insomniac Games, geçtiğimiz haftalarda Marvel’s Wolverine ve Spider-Man 2 gibi oyunlar üzerinde çalıştığını duyurarak büyük yankı uyandırdı. Ancak ortaya çıkan yeni bir rapora göre Sony, çok oyunculu bir Marvel oyunu üzerinde daha çalışıyor.

Sony’nin yeni oyunu büyük olasılıkla PS5’e özel olarak yayınlayacağı ve üzerinde Insomniac Games’in çalıştığı iddia ediliyor. Söylentiler, XboxEra Podcast‘inde Nick Baker tarafından ortaya atıldı. Baker, Sony’nin Spider-Man devam oyunu ve Wolverine’den ayrı olarak yeni bir çok oyunculu oyun yaparak eğlence devi Marvel ile ilişkisini geliştirmek istediğini öne sürüyor.

Çok oyunculu Marvel oyununu da Insomniac geliştiriyor olabilir

Marvel's Wolverine, Insomniac Games, PS5

Baker, çok oyunculu oyunu Insomniac Games’in geliştireceğini belirtse de, bunun tamamen spekülasyon olduğunu yineliyor. Hangi stüdyonun üzerinde çalıştığından emin değil. Eğer iddialar doğruysa bu, Insomniac’ın aynı anda üç Marvel oyunu geliştireceği anlamına geliyor.

Öte yandan Insomniac’ın geçmişte verdiği iş ilanları bu iddiayı destekliyor gibi görünüyor. Stüdyo daha önce çok oyunculu özelliklerde deneyimli bir Sistem Tasarımcısı almak istiyordu. Eğer PlayStation Showcase sırasında duyurulan Marvel’s Wolverine ve Spider-Man 2’nin çok oyunculu bileşenleri olmayacaksa, geliştiricinin arayışı yeni bir proje için olabilir.

Marvel, son zamanlarda birçok yeni oyunla karşımıza çıkmaya başladı. PlayStation Showcase’de XCOM yayıncısı Firaxis, Marvel’s Midnight Suns adlı sıra tabanlı bir oyun duyurdu. Marvel’s Wolverine ve Marvel’s Spider-Man 2‘nin ortaya çıkması geceye damga vurmuştu. Bunlara ek olarak Marvel’s Guardians of the Galaxy, Square Enix’in yeni oyunu olacak. Son olarak Marvel ve Capcom’un popüler dövüş oyunu Marvel vs. Capcom 2’yi canlandırmak için görüşmelerde bulunduğu bildirilmişti.

Sonuç olarak, süper kahraman hayranları için gelecekte birçok yeni proje var. Yeni çok oyunculu oyun hakkında detaylar açıklandığında sizlere bildireceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.