Horizon Forbidden West’in PS5 dosya boyutu ve önyükleme tarihi ortaya çıktı

Horizon Forbidden West, kalitesiyle yeni neslin iddialı oyunlarından biri olacak. Peki böylesine devasa bir dünyaya ve göz alıcı grafiklere sahip olan bir oyun, PS5 konsollarında ne kadar alana ihtiyaç duyacak? Oyunun dosya boyutu ve önyükleme tarihi PlayStation Store veritabanında göründü.

PlayStation Game Size Twitter hesabına göre Horizon Forbidden West, PS5’te 96.350 GB yükleme boyutuna sahip olabilir. Oyuncular, 18 Şubat 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan devam oyununun PlayStation 5 sürümünü 11 Şubat‘ta indirip yüklemeye başlayabilecek.

PlayStation Store veritabanı, oyunun yükleme boyutunun 100 GB dolaylarında olduğunu gösterse de, veritabanındaki bazı oyunların genellikle konsola yüklendikten sonra 10-20 GB daha büyük bir boyuta sahip olduğu öne sürülüyor. Yani indirme boyutu 70 GB’a kadar inebilir. Öte yandan bu rakam, olası bir ilk gün yamasını da hesaba katmıyor.

Öte yandan oyunun PS4 sürümünün dosya boyutu henüz bilinmiyor. Guerrilla Games, oyunun PS4’te çarpıcı göründüğünü ve her iki konsol versiyonunun da “eşit derecede sürükleyici” olacağını açıklamıştı. PS4 sürümü, performanstan ödün verilmese de, yükseltilmiş görseller, 3D ses, hızlı yükleme süreleri, DualSense gibi PS5’e özgü bazı özelliklerden yoksun olacak.

Horizon Forbidden West, 18 Şubat‘ta Türkçe dil desteğiyle PS4 ve PS5 oyuncularıyla buluşacak. PS4 sürümünü satın alanlar, PS5 sürümüne ücretsiz yükseltme yapabilecek. Oyunun sürüm ve fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.