Hot Wheels Unleashed satışları 1 milyonu geçti

İtalya merkezli geliştirici Milestone’un yarış oyunu Hot Wheels Unleashed, 1 milyondan fazla kopya satarak stüdyonun şimdiye kadarki en hızlı satan oyunu oldu.

Hot Wheels Unleashed, markanın popüler oyuncak arabalarını bir araya getiren arcade tarzı bir yarış deneyimi sunuyor. Milestone, oyunu geçtiğimiz Şubat ayında duyurdu ve 27 Eylül’de piyasaya sürdü. Oyunda birçok koleksiyon arabası, pist düzenleyicisi ve çevrimiçi çok oyunculu bir mod bulunuyor.

Hot Wheels Unleashed için daha fazla içerik yolda

Hot Wheels Unleashed, DeLorean

Milestone CEO’su Luisa Bixio ve Mattel’in Dijital Oyun Başkanı Andrew Chan, hayranlara sürekli destekleri için teşekkür etti ve 2022’de daha fazla içerik yayınlama sözü verdi. Bixio, “Şubat ayında Hot Wheels Unleashed’ı duyurduğumuzdan beri hayranlardan binlerce samimi mesaj aldık… Bu dönüm noktası, tutkulu topluluğumuzun sevgi gösterisidir.” dedi.

Buna ek olarak Chan, “Hot Wheels tamamen rekabetçi ruhu teşvik ediyor ve Hot Wheels Unleashed, bu misyonu her yaştan oyuncu için hayata geçiriyor. Bu heyecan verici dönüm noktasından gurur duyuyoruz ve 2022’ye girerken daha da fazla hayranın oyunu ve gelecek yeni içerikleri keşfetmesini dört gözle bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Hot Wheels Unleashed’i PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC platformlarında oynayabilirsiniz. Yarış oyunu, piyasaya sürüldükten sonra incelemelerde olumlu yorumlar aldı. Ayrıca The Game Awards‘ta en iyi yarış/spor oyunu kategorisinde aday gösterildi ve PlayStation Blog Yılın Oyunu 2021‘de Altın ödülü kaptı.

Oyuna en son yakın zamanda gelen bir güncellemeyle Batman ve DC Comics içeriği eklendi. Açıklamalara bakılırsa, daha fazla içerik yolda. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.