Friday the 13th: The Game’in geliştiricisi, Ghostbusters oyunu üzerinde çalışıyor

Friday the 13th: The Game ve Predator: Hunting Grounds’un geliştiricisi Illfonic, bir başka uyarlamayla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Stüdyonun kurucu ortaklarından olan müzisyen Raphael Saadiq, Ghostbusters oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Saadiq geçtiğimiz hafta yaptığı bir Questlove Supreme podcast‘i sırasında duyuruyu yaptı. Illfonic’in projelerinden bahsederken 2017’de piyasaya sürülen Friday the 13th: The Game, geçen yıl oyuncularla buluşan Predator: Hunting Grounds ve şu anda geliştirilmekte olan Ghostbusters’ın oyun uyarlamasından bahsetti.

Ghostbusters oyunu PlayStation’a özel olabilir

Ghostbusters, The Video Game Remastered

Illfonic’in son iki oyunu Predator: Hunting Grounds ve Arcadegeddon, PlayStation’a özel olarak gelmişti. Sony, Ghostbusters serisine sahip olduğundan, yeni Ghostbusters oyununun yine platforma özel olacağı yönünde söylentiler var. Ancak Saadiq, oyunun geliştirme aşamasında olduğu dışında herhangi bir bilgi vermedi.

Bununla birlikte, Sony’nin Ghostbusters markasına sahip olması Illfonic için iyi bir haber. Friday the 13th: The Game, Gun Media ile serinin senaristi Victor Miller arasında yıllarca süren yasal mücadelelere neden oldu. Ancak hukuk mücadelesi, yayıncının lehine sonuçlanmadı. Sonuç olarak oyunun gelişimi durduruldu ve sunucuları kapatıldı…

Şirket, 2018’de yılında yaptığı açıklamada, hayal kırıklığına uğrayan hayranlar için, “Lisansın tamamı şu anda yasal inceleme altında. Bunun daha net, siyah-beyaz bir senaryo olmasını dilerdik ama öyle olmadı. Çok fazla gri var. Yakın gelecekte daha fazla yasal konularda netlik olacağını umuyoruz, ancak bu Gun’ın çağrısı değil.” ifadelerine yer verdi.

Illfonic’in merakla beklenen Hayalet Avcıları oyunu hakkında detaylar ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. En son 2019 yılında Ghostbusters: The Video Game Remastered piyasaya sürülmüştü.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.