Konami’nin Metal Gear, Castlevania ve Silent Hill oyunları üzerinde çalıştığı bildiriliyor

Konami, Metal Gear, Castlevania ve Silent Hill serileri üzerinde çalışıyor olabilir. Gelen raporlar, Japon oyun devinin hem birinci parti hem de dışarıdan stüdyolarla klasik oyun serileri üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Bazı anonim kaynaklara göre (VGC aracılığıyla) Konami, en sevilen serileri için oyunlar geliştirmeye yeniden odaklandı. Aynı kaynaklara göre, bu oyunlardan ilki, şirketin kendi stüdyoları tarafından geliştirilen ve Castlevania’nın yeniden tasarlandığı bir proje olacak. Ayrıca söylentiler, Metal Gear Solid için yeni iddialar ortaya atılıyor.

Söylentiler Metal Gear Solid 3 üzerinde yoğunlaşıyor

Metal Gear Solid 3, Snake Eater

Raporda, Konami’nin yeni nesil konsollar için orijinal Metal Gear Solid oyunlarının remaster sürümlerinin yanı sıra Metal Gear Solid 3: Snake Eater‘ın remake projesini de planladığı belirtiliyor. Söylentiler, yeniden hayata döndürdüğü oyunlarla bilinen Bluepoint’in Metal Gear Solid remake üzerinde çalıştığını öne sürüyordu. Ancak kaynaklar, projenin Singapurlu stüdyo Virtuos tarafından ele alındığını iddia ediyor.

Öte yandan Eurogamer‘a göre, Konami bir süredir Metal Gear Solid 3’ü yeniden geliştirmeyi düşünüyordu. Erken geliştirme aşamasından gelen sızıntılar, şirketin Metal Gear Solid 5’te de kullandığı Fox Engine‘i ve Metal Gear Solid’in slot makinesi oyunundan yeniden tasarlanan ara sahneleri kullandığını ortaya koyuyor.

Sızıntılar, oyun analisti Millie A tarafından da destekleniyor. Millie A, Bluepoint’in Sony tarafından satın alındığında sonra stüdyonun aslında orijinal bir oyunun remake’i üzerinde çalıştığını, ancak bunun bir Metal Gear oyunu olmadığını belirtti.

Konami, birden fazla Silent Hill oyunu üzerinde çalışıyor olabilir

Silent Hill, Konami

Son olarak VGC, bir tanesi önde gelen bir Japon geliştirici tarafından olmak üzere birden fazla Silent Hill oyununun geliştirilmekte olduğunu teyit etti. Konami ve Polonyalı geliştirici Bloober Team arasındaki ortaklığın duyurulmasının ardından, stüdyonun yeni bir Silent Hill oyunu üzerinde çalıştığına inanılıyordu.

Konami, son dönemde batıya yönelik bir yayıncılık bölümü kurmanın yanı sıra yeni konsol oyunları geliştirmek üzere küçük hamleler yaptı. Ayrıca bu yılın başlarında oyun bölümünü daha verimli hale getirmek için yeniden yapılandırdı. Şirket, geçtiğimiz hafta çok sevilen Castlevania oyunlarından oluşan bir koleksiyon yayınladı. Belki de seriye olan ilgiyi yokluyor olabilir.

Konami, kısa süre önce PES serisini eFootball olarak yeniden adlandırdı ve oynaması ücretsiz bir yapıya geçti. Ne yazık ki, eFootball 2022 beklentilerin çok altında kaldı. Gelliştirici, hayranlardan özür dileyerek, oyunun güncellemelerle düzeltileceğini vadetti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.