İptal edilen PS3 oyunu LittleBigPlanet Hub sızdırıldı

PS3’ün iptal edilen oynaması ücretsiz canlı hizmet deneyimi LittleBigPlanet Hub sızdırıldı. Artık rafa kaldırılan projenin oynanış görüntüleri internette paylaşıldı.

2013 yılında duyurulan ve aynı yıl yayınlanması planlanan deneyimin ilk iki oyunu birbirine bağlaması planlanıyordu. Sony, iptal kararını hiçbir zaman duyurmadı ancak 11 yıl sonra hâlâ var olmaması başka bir şekilde yorumlanamaz.

LittleBigPlanet Hub’ın hangi noktada ve neden iptal edildiği bilinmiyor ancak oyun en azından beta aşamasına ulaşmıştı. Aşağıdaki görüntüler de beta sürümüne ait.

Görüntüleri paylaşan kullanıcının, test sürecine katılan ve artık süresi dolmuş olan süreli bir Gizlilik Anlaşması (NDA) imzalayan biri olduğu tahmin ediliyor.

Eğer bulmaca platform serisini seviyorsanız, LittleBigPlanet Hub uygulamasına göz atmak isteyebilirsiniz. Şimdilik bir sıkıntı yok ancak Sony telif hakkı ihtarıyla videoyu kaldırtabilir.

Eğer daha derine inmek istiyorsanız, PlayStation Blog‘da yer alan ilk duyuruya buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca duyuru fragmanı da (aşağıda) PlayStation’ın resmi YouTube kanalında hâlâ mevcut.

LittleBigPlanet serisi, üç ana oyunun ardından PS5’in lansman oyunu olan Sackboy: A Big Adventure ile geri dönmüştü. Oyunun PC sürümü de geldi ancak beklenen ilgiyi görmedi.

Üçüncü oyunla birlikte oyunların gelişimi MediaMolecule’den Sumo Digital’e devredilmişti. Media Molecule en son Dreams adlı oyun içinde oyun yapmanızı sağlayan bir deneyimle karşımıza çıkmıştı.

Dreams, oyun

Bu arada Media Molecule, Dreams’in başarısızlığının ardından yakın zamanda işten çıkarmalara maruz kaldı. Stüdyonun gelecek projesi henüz belli değil ancak bir süre daha ortalarda görünmeyebilirler.

Ayrıca stüdyonun kurucu ortağı ve LittleBigPlanet, Dreams gibi oyunların yaratıcı yönetmeni Mark Healey, geçtiğimiz yıl görevinden ayrılmıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.