Baldur’s Gate 3, 10 milyon oyuncuya ulaştı: Larian, mod desteği için sabır bekliyor

Geçtiğimiz yıla damga vuran RPG oyunu Baldur’s Gate 3, oyuncu sayısıyla yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Geliştirici Larian topluluğu mod desteğine gelen

Baldur’s Gate 3 artık 10 milyondan fazla oyuncuya sahip. Stüdyo, oyunu PS Plus ve Game Pass’e getirmeyeceğini ısrarla dile getirmişti. Yani ulaşılan rakam doğrudan oyunun başarılı giden satışlarından geliyor.

Baldur's Gate 3, RPG

Larian’ın Yayın Direktörü Michael Douse, bu yıl sağlam planları olduğunu ve daha fazla bilginin yılın ilerleyen dönemlerinde geleceğini söyledi. Ancak belirli bir zaman aralığı vermedi.

Oyuna resmi platformlar arası mod desteği getirmeyi planladığını duyuran geliştirici, güncellemelerin Script Extender gibi farklı modları bozmasından duyduğu hayal kırıklığını kabul etmişti.

Ancak görünen o ki, Baldur’s Gate 3 geliştiricileri ve topluluk ekibi bu süreçte bazı oyuncuların kötü niyetli davranışlarına maruz kalıyor. Douse, X hesabından tehditlere ve eleştirilere cevap vermek zorunda kaldı:

“Yakında mod desteğimizin nasıl hakkında derinlemesine konuşacağız. Lansmandan beri üzerinde çalışıyorum. Her zaman olduğu gibi bunu topluluğumuzla kendi tarzımızda tartışacağız. Geliştiricilerimize ve topluluk ekiplerimize yönelik tehditler ve toksik dil yalnızca görüşmelere zarar verecektir. Lütfen buna bir son verin.

Bu, çok kısa bir sürede 2 milyon oyuncudan 10 milyonun üzerine çıkan bir oyun, dolayısıyla konuşmanın daha karışık ve karmaşık hale gelmesi doğal. Ancak aynı düzeyde diyaloğu sürdürmek için insanların bu görüşmelerin zaman aldığını anlamalarına ihtiyacımız var.”

Baldur's Gate 3, RPG, oynanış

Baldur’s Gate 3 topluğu sabırlı olmalı ve hedefe odaklanmalı

Yönetmen, mesajının devamında hayranlardan sabırlı olmalarını, hedefe odaklanmalarını ve mod yapımcılarına, destek ekiplerine, topluluğa veya geliştiricilere kızmamalarını istedi.

Geçtiğimiz hafta mod desteğinin durumundan bahseden Douse, bir sistemleri olduğunu ancak test edilmesi ve yine de üzerinde çalışılması gerektiğini açıklamıştı.

Baldur’s Gate 3 hızlı büyüyen bir topluluğa sahip ve oyuncu sayısı fazla olunca, ne yazık ki bu tarz toksik tartışmalar yaşanabiliyor. Umarız geliştiricilerin başı daha fazla ağrımaz…

Oyuna gelecek güncellemelerle dair detaylar paylaşıldığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.