Keanu Reeves, Neo veya John Wick’in Mortal Kombat’a konuk olmasını istemiyor

Mortal Kombat, yıllardır popüler serilerden sevilen karakterleri konuk ediyor. Keanu Reeves tarafından canlandırılan Neo (The Matrix) ve John Wick, hayranların dövüş oyununda görmek istediği karakterlerin başında geliyor. Ancak ünlü aktör bu fikre pek hevesli görünmüyor.

Yakında vizyona girecek olan The Matrix 4 için Esquire ile yaptığı röportajda hayranların sorularını yanıtlayan Keanu Reeves, Mortal Kombat hakkında gelen soruyu yanıtladı. “Sana kalsaydı, olmasına izin verir miydin?” sorusuna, başarılı oyuncu şöyle cevap verdi:

“Eğer bana kalsaydı? Hayır. Mortal Kombat birçok yönden harika. Ama bence, bilirsiniz, Neo… John Wick… Evet dostum, onlar kendi yollarındalar. Mortal Kombat kendi yolunda ilerliyor.”

Neo, daha önce Mortal Kombat ve Injustice 2 için gündeme geldi

The Matrix, Neo, Keanu Reeves

Aslında hem Mortal Kombat hem de The Matrix serisi Warner Bros.‘a ait olsa da; Reeves, sesinin ve görünümünün kullanılmasını istemiyorsa, gerçekleşmesi pek mümkün olmayabilir. Öte yandan Lionsgate‘in sahibi olduğu John Wick de aktörün onayı olmadan oyuna dahil edilemeyebilir.

Mortal Kombat geliştiricisi NetherRealm’ın başkanı Ed Boon da geçmişte Neo ve John Wick‘i Mortal Kombat 11’e konuk karakterler olarak ekleme arzusunu dile getirmişti. Ayrıca Nisan 2019’da Boon, Neo’nun DC oyunu Injustice 2‘de yer almaya yakın olduğunu belirtse de, bilinmeyen sebeplerden ötürü anlaşma suya düştü.

Daha da öncesinde, 2016’da Boon yine Warner Bros.’un Neo’yu Mortal Kombat 9‘a koymayı düşündüğünü söyledi, Ancak NetherRealm’in seçilmiş kişinin serinin kanlı oyununa uygun olmayabileceğini düşünmesi nedeniyle bu fikir de reddedildi.

Neo, daha önce Enter the Matrix, The Matrix Online ve The Matrix: Path of Neo oyunlarından göründü. John Wick ise Bithell Games’in geliştirdiği John Wick Hex oyununda yer aldı ve battle royale oyunu Fortnite’a konuk oldu. Ayrıca Keanu Reeves en son CD Projekt RED’in aksiyon RPG oyunu Cyberpunk 2077‘de rol aldı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.