Horizon Forbidden West’in canlı dünyası ve kabileleri detaylandırıldı

Horizon Forbidden West geliştiricisi Guerrilla Games, yeni oyun ve dünyası hakkında daha fazla bilgi vermeye devam ediyor. Guerilla geliştiricileri, yayınladıkları yeni bir blog yazısında oyunun canlı dünyası, kültürleri, yerleşimleri ve hepsini hayata geçiren teknolojiye ışık tutuyor.

Baş dünya tasarımcısı Espen Sogn, ekibinin Horizon Forbidden West dünyasını nasıl hayata geçirdiğinden bahsetti. Stüdyodaki tasarımcılar, oyunun dünyasını kabileler, yerleşim yerleri ve buralarda yaşayan insanlarla gerçekçi ve canlı hissettirmeye çalışıyor. Sogn, dünyaya yerleştirdikleri her şeyin arkasında bir amaç olduğunu belirtiyor.

Horizon Forbidden West, kabileleri daha detaylı tanımlayacak

Horizon Forbidden West

Horizon Zero Dawn’da dünyadaki kabilelerin çoğu sadece isimleriyle tanıtılırken, devam oyununda savaşçı Tenakth ve tarımcı Utaru gibi daha detaylı bir şekilde tanıtılacak. Yerleşim yerlerinde, Tenakth’ın çalıştığını ve savaşa hazırlandığını göreceğiz. Üyeleri genellikle daha genç olacak çünkü topluluk yetenekli savaşçılardan oluşuyor. Tenakth’ın üssü eski bir harabe ve merhaba demek için bile askeri selam verecekler.

Horizon Forbidden West dünyasındaki farklı kültürler, hem sanatsal hem de teknik yönleri olan farklı ekipler arasındaki iş birliğinin sonucu olarak ortaya çıktı. Espen ayrıca, NPC animasyonlarını ve davranışlarını tanımlayarak kültür çeşitliliği yaratan topluluk sisteminin nasıl çalıştığını da detaylandırdı.

Bir kabilenin üyeleri, yerleşim yerlerinde ve güvenli alanlarında doğal davranacak. Örneğin Oseram, sosyal ve tarihsel olarak ataerkil bir kabile. Bu nedenle animasyonları daha çok omuz çarpıştırma ve beşlik çakma gibi sert adam animasyonlarına sahip olacak. Öte yandan Utaru’lar daha rahatlar ve genellikle birlikte otururlar ve biraz daha samimiler.

Aloy ile Yasak Batı’yı adeta yaşayacağız

Horizon Forbidden West

Kabilelerin kendine has özellikleri, Aloy dünyada dolaşırken nerede olduğunu görsel olarak tanımasını sağlayacak bilinçaltı ipuçları olacak. Hepsi oyunun hikayesi çerçevesinde gerçekleşecek. Kısaca, hangi kabileye geldiğinizi tanıyabileceksiniz. Farklı kültürlerin kendi yerleşim yerleri olacak.

Aloy’un karşılaşacağı ilk bölge, oyuncuları dünyaya hazırlamak için tasarlanmış bir Oseram sınır karakolu olan Chainscrape olacak. Kahramanımız açık dünyayı keşfederken, dünyanın dört bir yanındaki bazı yerleşim yerleri güvenli sığınaklar olarak iş görecek. Ayrıca buralar malzeme, silah ve kıyafet satın alma ve teçhizat yükseltme fırsatları sunacak. Aloy, topladığı makine parçalarıyla silahlarını ve kıyafetlerini daha da güçlü olacak şekilde geliştirebilecek.

Horizon Forbidden West ile sunulacak yeni silahlar ve Aloy’un yetenekleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca oyuna eklenen yeni makinelerin dünyaya nasıl çeşitlilik getirdiğini buradan öğrenebilirsiniz. Horizon: Forbidden West, 18 Şubat 2022‘de PS5 ve PS4 için piyasaya sürülecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.