Kena: Bridge of Spirits’in çıkış tarihi Eylül ayına ertelendi

Ember Lab’ın konsolda PlayStation’a özel olan oyunu Kena: Bridge of Spirits, 21 Eylül’e ertelendi. Oyunun normalde önmüzdeki ay piyasaya sürülmesi bekleniyordu ancak stüdyo, oyunu tüm platformlarda daha iyi hale getirmeye çalışıyor.

Geliştirici, yaklaşık bir aylık erteleme kararının ardında başka bir neden göstermedi. Sadece aksiyon macera oyununu iyileştirmek ve oyunculara en iyi deneyimi sağlamak istediklerini belirterek, hayranlara sabrı ve desteği için teşekkür etti. Ember Lab, Twitter hesabından yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Oyunu tüm platformlarda daha iyi hale getirmek için Kena’nın çıkışını 21 Eylül’e ertelemek gibi zorlu bir karar aldık. Ekip son derece sıkı çalışıyor ve mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için ekstra zamanın kritik olduğunu düşünüyoruz. Çoğunuzun oynamaya hevesli olduğunu biliyoruz ve ekip Kena’nın en iyi versiyonunu sunmak için çalışmaya devam ederken sabrettiğiniz için minnettarız. Muhteşem desteğiniz için teşekkür ederiz!”

Kena: Bridge of Spirits, keşifler ve hızlı çarpışmalarla dolu göz alıcı bir dünyada kurulu, hikaye odaklı bir aksiyon-macera oyunu. Oyunda kutsal dağ tapınağı arayışında terk edilmiş bir köye doğru yola çıkan genç bir Ruh Rehberi olan Kena’yı oynayacağız.

Macera boyunca ölüleri ve çürüyen elementleri ayrıştırarak dengeyi sağlayan, Rot olarak bilinen minik ruhları bulup onlardan oluşan ekibimizi büyüteceğiz. Yoldaşlarımızın yeteneklerini geliştirirken çevreyi ustalıkla kullanmak için yeni yollar bulup, gezgin ruhların hapsolduğu büyük bir ormanda saklı olan unutulmuş bir topluluğun sırlarını açığa çıkaracağız.

Kena: Bridge of Spirits sürümleri ve fiyatları

Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits şu anda PlayStation Store’da iki farklı sürümle ön siparişte. Standart Edition 284 TL, Digital Deluxe sürümü ise 359 TL‘den satılıyor. Kapsamlı Digital Deluxe, oyunun PS4 ve PS5 sürümlerinin yanı sıra Kena Digital Deluxe Staff, Kena Dijital Soundtrack, Golden Rot kostümü ve ön siparişe özel Rot şapkasını içeriyor. Oyun ayrıca PS5 konsollarında DualSense kontrol cihazının yeni nesil özelliklerini destekleyecek.

Ember Lab’ın aksiyon macera yapımı, geçen yıl PS5 tanıtımında duyurulmasından bu yana en çok beklenen oyunlardan biriydi. Başlangıçta 2020’nin sonlarında çıkması planlanan oyun, önce 2021’in başlarına ertelendi. Ardından Ağustos ayına kadar gecikeceği duyuruldu. Son olarak geliştirici, oyunun Eylül ayına ertelendiğini duyurdu. Böylece Kena’nın macerası, salgın sürecinde defalarca ertelenen oyunlar kervanına katılmış oldu.

Kena: Bridge of Spirits, 21 Eylül‘de PS4, PS5 ve PC oyuncularıyla buluşacak. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.