Nixxes Software, Sony’nin PlayStation oyunlarını PC’ye taşımasına yardımcı olacak

Nixxes Software, Sony’nin PlayStation Studios ailesine katılan en son geliştirici oldu. O zamanlar pek çok kişi, konsol devinin stüdyoyu PlayStation oyunlarını PC’ye taşımak amacıyla satın aldığını düşünüyordu. Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, Famitsu ile yaptığı röportajda bu teorileri doğruladı.

Ryan, hâlâ yolun başında olmalarına rağmen, Sony’nin PlayStation oyunlarını PC’lere taşıma çalışmalarından memnun olduğunu ve yardımcı olması için Nixxes ile çalışmayı dört gözle beklediklerini belirtti. Nixxes, PC’ye oyun taşıma konusunda uzman ve daha önce Marvel’s Avengers, Shadow of the Tomb Raider, Tomb Raider, Deus Ex: Mankind Divided gibi oyunlar üzerinde çalıştılar.

Daha fazla PlayStation oyunu PC’ye gelecek

Geçtiğimiz yıl, PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst, inşa ettikleri harika hikayeleri, karakterleri ve dünyaları henüz deneyimlememiş yeni oyunculara ulaştırabilmek için PC’ye taşıdıklarını söylemişti. Days Gone ve Horizon Zero Dawn, PC oyuncularıyla buluşan PlayStation’a özel ilk oyunlar oldu. Ghost of Tsushima ve Uncharted 4: A Thief’s End’in de listeye dahil olacağı konuşuluyor.

Nixxes Software, Sony’nin geçen ay Housemarque‘ı satın almasından sadece iki gün sonra yapılan bir duyuru ile PlayStation Studios bünyesine katıldı. Bluepoint Games’in de listeye ekleneceğine dair söylentiler var. Konsol devi, Housemarque anlaşmasının açıklandığı gün paylaştığı hatalı bir tweet ile Demon’s Souls remake üzerinde çalışan stüdyoyu aldıklarını duyurmuştu. Ardından Bluepoint, tamamen bağımsız ve kendi kendini finanse eden bir şirket olduğunu belirterek iddiaları reddetmişti.

Nixxes’in gelişiyle belki de PC’ye taşınan PlayStation oyunlarını daha sık görebiliriz. En azından Sony, stüdyoyu satın alma sebebine açıklık getirdi. Microsoft, rakibinin diğer platformlara karşı katı tutumunu Xbox Game Pass örneğiyle eleştirse de, Japon devinin en azından PC oyuncuları için adımlar atmaya başlaması umut verici.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.