Kerbal Space Program geliştiricisi artık devam oyununa odaklanıyor

Geliştirici Squad, yıllar süren güncellemelerin ardından uzay yolculuğu simülasyonu Kerbal Space Program’ın sürekli gelişimini durdurmaya karar verdi. Geliştirici, yayınlanan yakın tarihli bir yamada haberi duyurdu ve devam oyunu olan Kerbal Space Program 2‘ye odaklanmaya başlayacağını belirtti.

Kerbal Space Program’ın yayınlanan son güncellemesi çeşitli hataları düzeltti ve oyuncuların gemileri yere demirlemesine izin veren yeni Yer Çapasını ekledi. Ekip, gelecekte gerektiği zaman birkaç küçük güncellemeler sunabileceklerini belirtti. Yama notlarında, “Gerektiğinde küçük bir yama yayınlayabilecek olsak da, bu yama ile 1.12 güncellemesini ve orijinal KSP’nin sürekli gelişimini resmi olarak tamamlıyoruz. Artık KSP2’nin geliştirilmesine doğru vites değiştiriyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Kerbal Space Program 2, bir devri sona erdiriyor

Kerbal Space Program 2

Geliştiricinin açıklaması bir devrin sona erdiğine işaret ediyor. Kerbal Space Program ilk olarak 2011’de PC için piyasaya sürüldü, ardından 2016 yılında PS4 ve Xbox One konsollarına geldi. Büyük MMORPG’lerin dışında, çok platformlu ve nesiller arası bir sürümün yanı sıra yaklaşık 10 yıl boyunca düzenli güncellemeler alan çok az oyun vardır. Oyun ayrıca sürekli olarak yeni modlar üreten devasa bir topluluğa da sahipti.

Oyunun orijinal geliştiricilerinin, Take-Two Interactive’in 2017 yılında Kerbal Space Program’ı satın almasının ardından devam oyununda da yer alacaklarını bilmek güzel. Take-Two’nun alt şirketi Private Division oyuna o kadar çok yatırım yaptı ki, yakın zamanda oyunun gelişimi için tamamen yeni bir stüdyo bile açtı. ABD’nin Seattle bölgesindeki stüdyo tamamen uzay yolculuğu simülasyonuna odaklanıyordu.

Kerbal Space Program 2, 2022 yılında PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC platformlarına gelecek. Uzay macerasının merakla beklenen devam oyunuyla ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.