Kick yeniden erişime açıldı: Twitch’in engeli devam ediyor

Popüler yayın platformları Twitch ve Kick geçtiğimiz hafta Türkiye’de sürpriz bir şekilde erişime kapanmıştı. Kick’ten sevindiren haber geldi.

Twitch’e rakip olarak çıkan Avustralyalı yayın platformu Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün talebiyle ülkemizde engellenmişti. Kararın ardında kumar içeriğinin olduğu öne sürülmüştü.

Kick’in MENA Bölgesi Sorumlusu Trq, yasağın ardından Twitter/X hesabından sorunun kumar içeriği olduğunu onaylayan bir açıklama yapmıştı:

“BTK bizden Kick’teki kumarla ilgili içerikleri kaldırmamız için bir istekte bulunmadı. Hiçbir uyarı yapmadan siteye erişimi engelledi. Kick olarak 24 saat içinde, BTK’nın isteğince sitemizdeki casino bölümünü Türkiye’den bağlanan kullanıcılar için yasaklayacağız.”

Kick, BTK, yasak

Kick, kumar içeriklerini Türkiye’deki kullanıcılara kapattı

Kick, erişim yasağının ardından gerekli önlemleri alarak sitedeki kumar içeriğini ülkemizdeki kullanıcılara kapattı. Artık özgürler!

Trq, gerekli adımlar attıklarını belirterek, “Kick olarak kumarla alakalı yayınları Türkiye’deki kullanıcılara yasakladık. Bundan sonra Türkiye’den Kick’e bağlandığınızda bu yayınlara ulaşamayacaksınız. Biz üstümüze düşeni yaptık. Kick’in BTK tarafından açılmasını bekliyoruz.” dedi.

Kick’in açılmasının ardından gözler rakibine döndü. Twitch de aynı şekilde Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişime kapatılmıştı. Muhtemelen aynı sebepten ötürü karartıldılar.

Umuyoruz ki, en kısa zamanda sorunlar çözülür ve yayıncılar topluluklarıyla yeniden bir araya gelir. Twitch’in durumuyla ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Sosyal medya ve yayın platformlarının yasaklanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kapatma kararı haklı mıydı? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.