Nintendo Switch 2, tedarik sorunlarından kaçınmak için Mart 2025’e hedefleniyor

Nintendo Switch 2, son haftalarda 2025’in ilk çeyreğine ertelendiğine dair raporlarla gündeme gelmişti. Konsolun çıkış tarihine dair daha spesifik bir rapor geldi.

Japon haber yayını Nikkei, bir sonraki Nintendo konsolunun Mart 2025’te piyasaya sürüleceğini öne sürdü. Ertelemenin kısmen potansiyel donanım tedarik sorunlarından kaçınabilmek için yapıldığı bildiriliyor.

İlk söylentiler, Switch 2’nin 2024’ün sonlarına doğru çıkacağını ortaya koyuyordu. Gecikme, hem donanım tedariği hem de lansmanda daha fazla oyun sunma imkanı sağlayacak.

Rapora göre Nintendo Switch 2, üretim sürecindeki önlemler ve hazır olan oyun miktarına bağlı olarak Mart 2025’in ötesine de geçebilir.

Nintendo Switch 2

Nintendo Switch 2 taşınabilir olacak ve daha büyük bir ekranla gelecek

Nikkei, yeni konsolun Switch’e benzer şekilde hibrit bir taşınabilir ev konsolu olmasını beklediğini söyledi. Ayrıca cihazın daha büyük bir ekrana sahip olacağını ekledi.

Daha önce Switch 2’nin 8 inçlik bir ekranla geleceğini bildirmişti. Mevcut Switch 6.2 inç, Lite model ise 5.5 inçlik bir ekrana sahipti. Son olarak 2021’de çıkan OLED modelinde ise 7 inçlik daha büyük ekran var.

Eğer söylentiler doğruysa, Nintendo şimdiye kadarki en büyük ekrana sahip olan taşınabilir konsoluyla karşımıza çıkabilir. Öte yandan cihazın özel bir Nvidia çipiyle geleceği de konuşuluyor.

Bu arada güvenilir bir kaynak, Sony’nin PS5 Pro konsolunun özelliklerini yayıncılarla paylaşmaya başladığını iddia ediyor. Yükseltilmiş modelin bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Nintendo Switch 2 ve PS5 Pro hakkında daha fazlası açığa çıktığında sizlerle paylaşacağız. Önümüzdeki aylarda oyun sektörü hareketlenecek gibi görünüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.