Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream’in çıkış tarihi duyuruldu

Koei Tecmo, TGS 2021’de Atelier Sophie’nin çıkış tarihini açıkladı. Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream, PS4, Nintendo Switch ve PC için 24 Şubat 2022’de Japonya’da ve 25 Şubat 2022’de küresel olarak piyasaya sürülecek.

Atelier serisi, 25. yıl dönümünü önümüzdeki yıl yeni oyunla birlikte kutlayacak. Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream, ilk olarak 2015’te Japonya’da piyasaya sürülen ve yakın zamanda Nintendo Switch’e taşınan Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book’un devamı niteliğinde olacak.

Genç simyacı Sophie Neuenmuller, ilk macerasında Kirchen Bell kasabasında kendi işini yürüttü ve Plactha adında konuşan bir simya tarifleri kitabı keşfetti. Bu kitap, anılarını ve bilgilerini, orijinal biçimini geri kazanmasına yardım etmesi karşılığında Sophie ile paylaştı. Sophie ayrıca simyası için malzeme toplarken arkadaşlarıyla da ortaklık kurdu ve onlar da Sophie’nin zanaatını kullanarak vahşi doğada canavarlarla savaştı. Oyuncular, simya sistemlerinde ustalaştıkça, Sophie deneyim kazandı.

Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream duyuru fragmanı

Devam oyunu, Sophie ve Plachta dostluğunu ve Kirchen Bell’in dışında Erde Weige adlı yeni bir diyara yolculuklarını konu alacak. Orada Sophie, yine Plachta adında genç bir simyacı keşfedecek. Ancak Sophie’yi hiç tanımıyor gibi görünüyor. Oyuncular, Atelier Sophie 2’nin yeni dünyasında, 6 adede kadar parti üyesiyle iki takım oluşturabilecek ve sıra tabanlı savaşlarda canavarlarla savaşacak. Ayrıca artık keşiften savaşa anında geçiş yapabilecek.

Yine de her şey savaşmak değil, çünkü Sophie’nin malzemeleri birleştirmek için simya yeteneklerini kullanması gerekiyor. Önceki oyundaki panel sentez sistemi geri dönecek ve oyunculara kendi karışımlarını istedikleri gibi yapma seçeneği sunacak. Normal paneller daha kolay tariflere sahipken ancak “kısıtlı” paneller daha güçlü şeyler üretebilecek.

İlk Atelier oyunu, 1997 yılının Mayıs ayında sadece Japonya’da, PlayStation için çıktı. Ancak daha sonra diğer konsollara taşındı. Devam oyunları ve yan içeriklerin ardından 2004’te PlayStation 2 için piyasaya sürülen Atelier Iris: Eternal Mana, ülke dışına çıkan ilk oyun oldu. Koei Tecmo, zaman içinde daha küresel, çok platformlu bir yaklaşım benimsedi.

Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream’in sanat kitabı, kumaş poster, anahtarlık, bonus soundtrack CD’si ve özel bir DLC kostümü içeren Limited Edition sürümü yalnızca NIS America mağazası aracılığıyla satışa çıkarıldı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.