HBO’nun The Last of Us dizisinde Joel’un kızı Sarah’ı oynayacak isim belli oldu

The Last of Us oyununun dizi uyarlamasında rol alacak bir isim daha belli oldu. Heyecanla beklenen dizide Joel’un kızı Sarah’ı Nico Parker canlandıracak. Parker en son Jude Law ile birlikte oynadığı HBO/Sky mini dizisi The Third Day’in başrolünde yer almıştı.

Nico Parker, The Last of Us kadrosunda Pedro Pascal (Joel), Bella Ramsey (Ellie), Gabriel Luna (Tommy) ve Merle Dandridge’e (Marlene) katıldı. Aktörün rolü hakkında daha fazla ayrıntı açıklanmadı. Thandiwe Newton’ın kızı olan Parker, yeni rolü hakkında yorum yapmadı. Ancak Joel rolündeki Pedro Pascal, Twitter‘da “hayalimdeki kız” paylaşımını yaparak oyuncu seçimini beğendiğini gösterdi.

The Last of Us, Sarah, Nico Parker

Parker son olarak rol aldığı The Third Day dizisinin yanı sıra 2019’da vizyona giren Tim Burton’ın yönettiği Dumbo filminde oynamıştı. Oyuncu ayrıca önümüzdeki ay vizyona girecek olan Warner Bros. filmi Reminiscence‘da izleyici karşısına çıkacak.

The Last of Us dizisi popüler PlayStation oyununun hikayesini konu alacak

The Last of Us

PlayStation’ın en popüler serisinin ilk oyunundan uyarlanan dizi, insanlığın büyük kısmının salgın sonucu yok olmasından 20 yıl sonrasını konu alıyor. Salgında hayatta kalan Joel, Ellie’yi baskıcı bir karantina bölgesinden kaçırma görevini üstleniyor. Bu küçük görev, ikilinin birbirlerine bağlandığı zorlu, acımasız, yürek burkan bir yolculuk haline geliyor.

The Last of Us dizisinin yapımcılığını Neil Druckmann, Craig Mazin, Asad Qizilbash, Rose Lam, Carter Swan, Evan Wells ve Carolyn Strauss üstleniyor. Dizinin yönetmenliğini ise Kantemir Balagovile birlikte Jasmila Žbanić ve Ali Abbasi yapacak. Sony daha önce hem TLOU dizisinin ve hem de şu anda yapım aşamasında olan Uncharted filminin medya tarafında sadece başlangıç olduğunu söylemişti.

SIE CEO’su Jim Ryan, Ocak ayında yaptığı açıklamada, “En iyi PlayStation oyunlarından bazılarını film ve televizyon gibi yeni medyaya getirmekten heyecan duyuyoruz. Bu yıl, ikonik macera oyunumuza dayanan Tom Holland filmi Uncharted’ı göreceksiniz ve The Last of Us HBO’ya gelecek. Bu, hikayelerimizin yeni medyaya ve daha geniş kitlelere yayılmasının sadece başlangıcı. Sony yaratıcı bir şirket ve eğlence bizim için hiç bu kadar önemli olmamıştı.” dedi.

Uncharted filmi COVID-19 kaynaklı zorluklar nedeniyle 18 Şubat 2022‘ye ertelendi. HBO ve Sony, The Last of Us için henüz bir çıkış tarihi açıklamadı, ancak dizinin 2022 yılında ekranlara gelmesi bekleniyor. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.